Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Indiánky otevírají téma (ne)plodnosti. S osvětou jim pomáhá čaj i jóga

Zdroj fotografií: archiv projektu, autor Filip Starý

Protože se o tom nemluví a mělo by. Nezisková organizace Indiánky, jejíž název spojuje ženství se silou přírody, šíří osvětu nejen o neplodnosti. Podpořit je můžete i vy, a ještě se přitom příjemně protáhnout.

Potkala je stejná zkušenost i touha, aby byl pro další ženy život s podobnou diagnózou mnohem jednodušší. Anna a Karolína jsou zakladatelky první neziskové organizace zabývající se osvětou o neplodnosti. Pod jménem Indiánky veřejně otevírají debatu na témata, jako je syndrom polycystických ovarií, endometrióza, předčasná menopauza či hormonální nerovnováha. Ponoukají, aby témata byla vyřazena ze škatulky celospolečenských tabu.

Odměnou jsou jim příběhy se šťastným koncem, které se k nim pravidelně dostávají. „Tyto zprávy nás nesmírně těší a motivují k další osvětě a práci,“ radují se zakladatelky ze zpětné vazby. „V poslední době nám dělají radost především pozitivní ohlasy na čaj – ať už to, že nastartuje menstruaci, nebo, že pomáhá předcházet menstruačním bolestem a dívky tak třeba poprvé za svůj život nemusí sáhnout po prášku na bolest,“ říkají o čaji, který nabízejí pod jménem Rozkvět indiánky.

Čaj je složen z lokálních bylin, kterým je připisován blahodárný účinek na ženské reprodukční zdraví. K dostání je například v široké síti drogerií DM a také v několika partnerských e-shopech – nově i na Slovensku. Výtěžek z prodeje podporuje činnost organizace a ke stejnému účelu poslouží také výnos z plánované benefiční on-line jógy, která se uskuteční ve čtvrtek 10. prosince.

Kromě jógy nás čeká lednové on-line setkání s pozitivními příběhy žen na cestě k těhotenství – o umělém oplodnění, adopci a následném přirozeném početí,“ poodhalily Indiánky své plány. Soupis dalších aktivit však napovídá, že o nich ještě mnohé uslyšíme a uvidíme. „Dále se snažíme o širší osvětu v médiích, píšeme články a natáčíme video – rozhovory na YouTube v pořadu Teepee,“ dodávají.

Pro více informací o benefiční józe sledujte událost na Facebooku nebo si rovnou zarezervujte své virtuální místo na portálu Darujme.cz.

Související články

Zaručeně zlepší den

Ostravští lékaři objevili způsob, jak pomoci s bojem proti rakovině kostní dřeně

Darujte stolici. Centrální banka vznikne v Česku

Brit uběhl v roce 2022 každý den maraton a výtěžek věnoval na pomoc lidem s rakovinou

Nejbezpečnější evropské země, do kterých lze v roce 2023 cestovat

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Co by můj syn měl vědět o světě? Kniha oblíbeného autora neporadí, ale pobaví

Inspirace z knihovny: Co by můj syn měl vědět o světě? Kniha oblíbeného autora neporadí, ale pobaví

Jak funguje svět? Na co si v něm dát pozor? Co v životě hledat a před čím se naopak skrýt…