Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Indiánky otevírají téma (ne)plodnosti. S osvětou jim pomáhá čaj i jóga

Zdroj fotografií: archiv projektu, autor Filip Starý

Protože se o tom nemluví a mělo by. Nezisková organizace Indiánky, jejíž název spojuje ženství se silou přírody, šíří osvětu nejen o neplodnosti. Podpořit je můžete i vy, a ještě se přitom příjemně protáhnout.

Potkala je stejná zkušenost i touha, aby byl pro další ženy život s podobnou diagnózou mnohem jednodušší. Anna a Karolína jsou zakladatelky první neziskové organizace zabývající se osvětou o neplodnosti. Pod jménem Indiánky veřejně otevírají debatu na témata, jako je syndrom polycystických ovarií, endometrióza, předčasná menopauza či hormonální nerovnováha. Ponoukají, aby témata byla vyřazena ze škatulky celospolečenských tabu.

Odměnou jsou jim příběhy se šťastným koncem, které se k nim pravidelně dostávají. „Tyto zprávy nás nesmírně těší a motivují k další osvětě a práci,“ radují se zakladatelky ze zpětné vazby. „V poslední době nám dělají radost především pozitivní ohlasy na čaj – ať už to, že nastartuje menstruaci, nebo, že pomáhá předcházet menstruačním bolestem a dívky tak třeba poprvé za svůj život nemusí sáhnout po prášku na bolest,“ říkají o čaji, který nabízejí pod jménem Rozkvět indiánky.

Čaj je složen z lokálních bylin, kterým je připisován blahodárný účinek na ženské reprodukční zdraví. K dostání je například v široké síti drogerií DM a také v několika partnerských e-shopech – nově i na Slovensku. Výtěžek z prodeje podporuje činnost organizace a ke stejnému účelu poslouží také výnos z plánované benefiční on-line jógy, která se uskuteční ve čtvrtek 10. prosince.

Kromě jógy nás čeká lednové on-line setkání s pozitivními příběhy žen na cestě k těhotenství – o umělém oplodnění, adopci a následném přirozeném početí,“ poodhalily Indiánky své plány. Soupis dalších aktivit však napovídá, že o nich ještě mnohé uslyšíme a uvidíme. „Dále se snažíme o širší osvětu v médiích, píšeme články a natáčíme video – rozhovory na YouTube v pořadu Teepee,“ dodávají.

Pro více informací o benefiční józe sledujte událost na Facebooku nebo si rovnou zarezervujte své virtuální místo na portálu Darujme.cz.

Související články

Zaručeně zlepší den

Nahradí ChatGPT lékaře? Zvládl správně diagnostikovat nemoc

Jan Černý navrhne olympijskou kolekci pro Paříž 2024. Má být „brutálně speciální“

Všímáte si obličejů ve svém okolí? Pak asi překypujete láskou

Zatočte s česnekovým dechem. Pomůže bílý jogurt

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Každý příběh v sobě nese příslib naděje. Čekání na spoušť jich obsahuje hned několik

Inspirace z knihovny: Každý příběh v sobě nese příslib naděje. Čekání na spoušť jich obsahuje hned několik

Život se s námi dost často nemazlí a klade nám do cesty nejrůznější zkoušky. Je jen na nás, jak je…