Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Indiánky otevírají téma (ne)plodnosti. S osvětou jim pomáhá čaj i jóga

Zdroj fotografií: archiv projektu, autor Filip Starý

Protože se o tom nemluví a mělo by. Nezisková organizace Indiánky, jejíž název spojuje ženství se silou přírody, šíří osvětu nejen o neplodnosti. Podpořit je můžete i vy, a ještě se přitom příjemně protáhnout.

Potkala je stejná zkušenost i touha, aby byl pro další ženy život s podobnou diagnózou mnohem jednodušší. Anna a Karolína jsou zakladatelky první neziskové organizace zabývající se osvětou o neplodnosti. Pod jménem Indiánky veřejně otevírají debatu na témata, jako je syndrom polycystických ovarií, endometrióza, předčasná menopauza či hormonální nerovnováha. Ponoukají, aby témata byla vyřazena ze škatulky celospolečenských tabu.

Odměnou jsou jim příběhy se šťastným koncem, které se k nim pravidelně dostávají. „Tyto zprávy nás nesmírně těší a motivují k další osvětě a práci,“ radují se zakladatelky ze zpětné vazby. „V poslední době nám dělají radost především pozitivní ohlasy na čaj – ať už to, že nastartuje menstruaci, nebo, že pomáhá předcházet menstruačním bolestem a dívky tak třeba poprvé za svůj život nemusí sáhnout po prášku na bolest,“ říkají o čaji, který nabízejí pod jménem Rozkvět indiánky.

Čaj je složen z lokálních bylin, kterým je připisován blahodárný účinek na ženské reprodukční zdraví. K dostání je například v široké síti drogerií DM a také v několika partnerských e-shopech – nově i na Slovensku. Výtěžek z prodeje podporuje činnost organizace a ke stejnému účelu poslouží také výnos z plánované benefiční on-line jógy, která se uskuteční ve čtvrtek 10. prosince.

Kromě jógy nás čeká lednové on-line setkání s pozitivními příběhy žen na cestě k těhotenství – o umělém oplodnění, adopci a následném přirozeném početí,“ poodhalily Indiánky své plány. Soupis dalších aktivit však napovídá, že o nich ještě mnohé uslyšíme a uvidíme. „Dále se snažíme o širší osvětu v médiích, píšeme články a natáčíme video – rozhovory na YouTube v pořadu Teepee,“ dodávají.

Pro více informací o benefiční józe sledujte událost na Facebooku nebo si rovnou zarezervujte své virtuální místo na portálu Darujme.cz.

Související články

Zaručeně zlepší den

Kosmetický paradox. Pochází červená rtěnka z Íránu?

Evropským stromem roku je 200 let starý dub v Polsku, Česko má 5. místo

Jak vyzrát na antihmotu? Vědci z CERNu vědí

Víme, jak levně zaparkovat na letišti ve Vídni

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Co s životem, když se zbortí všechny naše dosavadní jistoty? Utápět se v sebelítosti,…