Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Patří ponožky do postele? Průzkum odhalil, co si obléknout pro kvalitní spánek

Ilustrační foto: Pexels

Šaty dělají nejen člověka, ale taky dobrý spánek. Potvrzuje to průzkum, který zjišťoval, jak kvalita spánku souvisí s nočním oděvem. Co si tedy ideálně na noc obléknout? Nic.

Je to tak. Ze studie vyplynulo, že největší podíl takzvané REM fáze, která je pro kvalitní odpočinek zásadní, měli lidé spící nazí. Následuje spaní v tričku a šortkách, třetí příčku pak obsadilo nocování pouze ve spodním prádle. Z opačného konce lze nejméně doporučit spaní v triku a dlouhých kalhotách podobně jako v županu. V obou těchto případech se dobrovolníci v rámci svého spánkového cyklu dostali pod doporučovaných 20 až 25 procent REM fáze.

A jak je to se spaním v ponožkách? Pro někoho věc oblíbená, pro jiného nepředstavitelná. Co ale říkají čísla? Studie ukázala, že je spánek v ponožkách o něco kvalitnější u žen, naopak mužům víc prospívá spaní naboso. Rozdíl ale není tak zásadní, abyste kvůli němu přehodnocovali své návyky.

Průzkum provedla britská společnost The Dozy Owl, která se věnuje kvalitě spánku. Skupina 2 680 dobrovolníků monitorovala svůj spánek a podíl REM fáze více než měsíc.

Související články

Zaručeně zlepší den

Zahradničení léčí psychiku a zvyšuje fyzickou kondici, potvrdila nová studie

Zvířecí terapie vrací lidem chuť do života. S delfíny je to neuvěřitelný zážitek, říká spoluzakladatelka Pomocných tlapek Michaela Freeman

Nový protinádorový přípravek pomůže prvním pacientům

Jedlá potravinářská fólie potěší životní prostředí a udrží jídlo déle čerstvé

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Jde to s námi z kopce. Situace ve světě se horší, množství násilných činů narůstá. Také…