Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Pacienty s koronavirem i zdravotníky letos Lesy ČR podpoří speciálním vánočním dárkem

Ilustrační fotografie. Zdroj: Pexels

Na lůžková oddělení pacientů s Covidem-19 letos Lesy ČR zdarma doručí vánoční stromky. Projektem Stromky do nemocnic chtějí poděkovat pacientům i zdravotníkům, kteří s nemocí vytrvale zápasí.

„Myslím, že je teď důležitý každý projev sounáležitosti a solidarity. Zdravotníci i pacienti bojují proti zákeřnému nepříteli a my můžeme pomoci třeba právě doručením vánočních stromků,“ řekl generální ředitel Lesů ČR Josef Vojáček.

Od 5. do 20. prosince rozvezou Lesy ČR bezplatně stovky stromů, o které si lůžková oddělení předem zažádala. Doručovat budou lesní smrky a borovice z prořezávek, které by v lesích v rámci takzvané výchovy porostů stejně nezůstaly.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.