Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Otužováním k silnější imunitě. Volně dostupný webinář pomůže s nelehkými začátky

Ilustrační foto: Depositphoto

O Wimu Hofovi, legendárním sněžném muži, jehož metoda otužování pomáhá léčit nejrůznější nemoci, jste už nejspíš slyšeli. Stále se však nemůžete odhodlat to na vlastní kůži vyzkoušet? Fakulta sportovních studií Masarykovy univerzity (FSpS MU) nyní otevírá speciální webinář pro veřejnost.

Projekt vznikl pod záštitou FSpS MU ve spolupráci s neziskovou organizací sdružující studenty lékařských fakult IFMSA Brno a skupinou Code of life, která se zaměřuje na šíření informací o biohackingu. Sérii interaktivních přednášek povede Libor Mattuš, který se vzdělávání v oblasti chladové terapie a dechových cvičení věnuje několik let. Série čtyř hlavních webinářů začíná už tento čtvrtek 25. března. K vysílání prostřednictvím platformy Zoom se může připojit kdokoliv.

První webinář s lektorem Liborem Mattušem proběhne již tento čtvrtek v 18 hodin. Foto: MUNI

Otužování je vhodnou kratochvílí a zpestřením zejména v lockdownovém období. „Vidíme v tomto projektu velký potenciál v motivaci studentů, zaměstnanců univerzity či veřejnosti otužování vyzkoušet, jelikož se dá praktikovat z domova nebo přilehlého okolí a téměř bez pomůcek,“ vysvětluje spolupořadatelka Kateřina Dvořáková ze studentské organizace IFMSA.

Ve dvou bonusových přednáškách se do diskuse zapojí také speciální hosté. Prvním z nich bude David Vencl, český freediver, který nedávno překonal známého rekordmana Wima Hofa v plavání pod ledem. Druhým hostem bude student Fakulty sportovních studií MU a zápasník MMA Jiří Procházka, který odpoví na otázky, jak využívá chladových a dechových cvičení při svém tréninku.

Související články

Zaručeně zlepší den

Daruj Kelímek! Dobročinný projekt vybral bezmála tři miliony korun

Nová digitální nomádská víza usnadní život a práci ve Španělsku

Elektromobily by mohly být udržitelnější. Pomůže změna výroby autobaterií

Unikátní projekt Sanitka přání bude plnit touhy lidí v Praze a Středočeském kraji

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Duhový chodníček vás provede všemi odstíny dětské hravosti

Inspirace z knihovny: Duhový chodníček vás provede všemi odstíny dětské hravosti

Jaké to je, když přijde déšť na návštěvu? A co když uletí balónky? Novinka z pera básnířky Zuzany…