Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Otužováním k silnější imunitě. Volně dostupný webinář pomůže s nelehkými začátky

Ilustrační foto: Depositphoto

O Wimu Hofovi, legendárním sněžném muži, jehož metoda otužování pomáhá léčit nejrůznější nemoci, jste už nejspíš slyšeli. Stále se však nemůžete odhodlat to na vlastní kůži vyzkoušet? Fakulta sportovních studií Masarykovy univerzity (FSpS MU) nyní otevírá speciální webinář pro veřejnost.

Projekt vznikl pod záštitou FSpS MU ve spolupráci s neziskovou organizací sdružující studenty lékařských fakult IFMSA Brno a skupinou Code of life, která se zaměřuje na šíření informací o biohackingu. Sérii interaktivních přednášek povede Libor Mattuš, který se vzdělávání v oblasti chladové terapie a dechových cvičení věnuje několik let. Série čtyř hlavních webinářů začíná už tento čtvrtek 25. března. K vysílání prostřednictvím platformy Zoom se může připojit kdokoliv.

První webinář s lektorem Liborem Mattušem proběhne již tento čtvrtek v 18 hodin. Foto: MUNI

Otužování je vhodnou kratochvílí a zpestřením zejména v lockdownovém období. „Vidíme v tomto projektu velký potenciál v motivaci studentů, zaměstnanců univerzity či veřejnosti otužování vyzkoušet, jelikož se dá praktikovat z domova nebo přilehlého okolí a téměř bez pomůcek,“ vysvětluje spolupořadatelka Kateřina Dvořáková ze studentské organizace IFMSA.

Ve dvou bonusových přednáškách se do diskuse zapojí také speciální hosté. Prvním z nich bude David Vencl, český freediver, který nedávno překonal známého rekordmana Wima Hofa v plavání pod ledem. Druhým hostem bude student Fakulty sportovních studií MU a zápasník MMA Jiří Procházka, který odpoví na otázky, jak využívá chladových a dechových cvičení při svém tréninku.

Související články

Zaručeně zlepší den

Jak na šťavnatá a chutná rajčata? Účinné hnojivo může být levné a zcela přírodní

FOTO: Prohlédněte si nejkrásnější snímky přírody. V celosvětové soutěži bodoval i Čech

Superhrdina mezi rostlinami. Nenápadný keř funguje jako přirozená čistička vzduchu

Návrat lososů do českých řek pokračuje. Malé plůdky se líhnou v krásném prostředí národního parku

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Mám pro vás hádanku. Pochází z planetky B612, přeje si nakreslit beránka a už více než…