Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Otužováním k silnější imunitě. Volně dostupný webinář pomůže s nelehkými začátky

Ilustrační foto: Depositphoto

O Wimu Hofovi, legendárním sněžném muži, jehož metoda otužování pomáhá léčit nejrůznější nemoci, jste už nejspíš slyšeli. Stále se však nemůžete odhodlat to na vlastní kůži vyzkoušet? Fakulta sportovních studií Masarykovy univerzity (FSpS MU) nyní otevírá speciální webinář pro veřejnost.

Projekt vznikl pod záštitou FSpS MU ve spolupráci s neziskovou organizací sdružující studenty lékařských fakult IFMSA Brno a skupinou Code of life, která se zaměřuje na šíření informací o biohackingu. Sérii interaktivních přednášek povede Libor Mattuš, který se vzdělávání v oblasti chladové terapie a dechových cvičení věnuje několik let. Série čtyř hlavních webinářů začíná už tento čtvrtek 25. března. K vysílání prostřednictvím platformy Zoom se může připojit kdokoliv.

První webinář s lektorem Liborem Mattušem proběhne již tento čtvrtek v 18 hodin. Foto: MUNI

Otužování je vhodnou kratochvílí a zpestřením zejména v lockdownovém období. „Vidíme v tomto projektu velký potenciál v motivaci studentů, zaměstnanců univerzity či veřejnosti otužování vyzkoušet, jelikož se dá praktikovat z domova nebo přilehlého okolí a téměř bez pomůcek,“ vysvětluje spolupořadatelka Kateřina Dvořáková ze studentské organizace IFMSA.

Ve dvou bonusových přednáškách se do diskuse zapojí také speciální hosté. Prvním z nich bude David Vencl, český freediver, který nedávno překonal známého rekordmana Wima Hofa v plavání pod ledem. Druhým hostem bude student Fakulty sportovních studií MU a zápasník MMA Jiří Procházka, který odpoví na otázky, jak využívá chladových a dechových cvičení při svém tréninku.

Související články

Zaručeně zlepší den

Kniha o Harry Potterovi má hodnotu 11 tisíc liber

Kurz „Revma v klidu“ pomáhá lidem s revmatickým onemocněním

Vědci se chtějí inspirovat mravenci při léčení lidí

Kosmetický paradox. Pochází červená rtěnka z Íránu?

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Zahrajte si na astronomy a najděte souhvězdí

Inspirace z knihovny: Zahrajte si na astronomy a najděte souhvězdí

Lidstvo odjakživa fascinují záhady a neprobádané věci. Nejspíš i proto naše čtenáře nejvíc baví…