Vědci nedávno po experimentech na myších konstatovali, že občasný půst může být prospěšný v boji proti rakovinotvorným buňkám. Dokáže totiž nabudit buňky imunitního systému, které pak bojují proti těm nádorovým, uvádí studie Memorial Sloan Kettering Cancer Center.
Server 100+1 zahraniční zajímavost uvádí, že je přiměřený půst vhodný jako prevence pro naše zdraví, ale také napomáhá našemu imunitnímu systému při boji i s těmi nejhoršími nemocemi. Nedávný výzkum odborníků amerického výzkumného centra Memorial Sloan Kettering Cancer Center v New Yorku dokonce zmiňuje i nádorová onemocnění.
Podle jejich imunologa jsou totiž rakovinotvorné buňky hladové, potřebují živiny a také vytvářejí prostředí plné lipidů, které jsou zase špatné pro buňky imunitního systému. Buňky imunitního systému se ale díky hladovění mohou přeprogramovat a tím lépe přežívat v prostředí s nádory. Bílé krvinky, tzv. „zabijácké buňky“ (natural killer cell v anglickém originálu) likvidují infikované buňky v našem těle, shromažďují se navzájem a tím bojují třeba proti nádorům.
Vědci nechali laboratorní myši, které měly jinak neomezený přístup k potravě, dvakrát týdně po dobu 24 hodin hladovět. Podle jejich pozorování měl půst pozitivní vliv na imunitní buňky ve slezině myší. Buňky po půstu zvládaly v nemocném, nehostinném prostředí lépe přežít.
Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.
Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší
Mám pro vás hádanku. Pochází z planetky B612, přeje si nakreslit beránka a už více než…