Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Ostravská zoo se raduje z narození vzácného gibona

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: zoo-ostrava.cz

Skupina gibonů bělolících z Ostravské zoo je bohatší o jednoho člena. Sedmnáctiletá samice zde porodila své v pořadí už čtvrté mládě. Primát se narodil ve čtvrtek 16. listopadu a všechen svůj čas doposud tráví u své matky.

Pohlaví mláděte není doposud známé. Samice jsou světlejší hnědé barvy, samci pak černí s bílými licousy. Mláďata se ale rodí světlá s růžovým obličejem i končetinami a zbarvují se až v pozdějších letech. Jelikož zaměstnanci zoo nechtějí zasahovat do probíhajícího odchovu, určení pohlaví je v plánu až později.

Protože se jedná o jeden z nejvzácnějších druhů gibonů na světě, jde o velký úspěch.  Zoo se ale nevěnuje pouze péči o gibony v Česku, ale stará se také o záchranné aktivity v jejich přirozeném prostředí. V rámci programu Koruna ze vstupu tak zoo financuje i záchranný projekt The Endangered Primate Rescue Center, probíhající přímo ve Vietnamu.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Nový způsob pěstování zeleniny podpoří lokální produkci potravin a soběstačnost

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.