Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Čas odvděčit se přírodě. Spolek Ukliďme Česko vyhlásil #LetniUklid

Ilustrační foto: Depositphotos

I během letní dovolené se dá pomáhat přírodě. Spolek Ukliďme Česko vyhlásil výzvu #LetniUklid, jejímž cílem je při cestování a poznávání krás Česka udržovat turisticky zajímavá místa v čistotě. Zájemci se pak svými úlovky mohou pochlubit ve fotografické soutěži na Instagramu. Tři výherci získají od pořadatelů tablet.

Do výzvy se může zapojit každý, komu není lhostejný prostor kolem něj. Stačí při výletech posbírat odpadky, které najde. „Vzhledem k omezeným možnostem cestovat do zahraničí začalo pohozených odpadků přibývat zejména během letní turistické sezóny. Proto jsme se rozhodli soutěží #LetniUklid podpořit nejen dobrovolníky, kteří pravidelně uklízí nepořádek na svých výletech, ale hlavně motivovat ostatní, aby se nebáli odpadky, které do přírody nepatří, zvednout a uklidit,“ vysvětlil záměr Miroslav Kubásek ze spolku Ukliďme Česko.

Zájemci o zapojení se do soutěže pak mohou sesbírané odpadky vyfotit a spolu s místem pořízení, hashtagem #LetniUklid a označeným profilem @UklidmeCesko je umístit na svůj Instagram. Ze zaslaných snímků v září organizátoři vyberou třicet nejzajímavějších. O třech výhercích se pak bude hlasovat na Facebooku.

Související články

Zaručeně zlepší den

Americká agentura vybuduje digitální dvojče zemské atmosféry s umělou inteligencí

Do práce na kole, pěšky nebo poklusem: postavte se výzvě

Český dirigent Jakub Hrůša získal prestižní mezinárodní ocenění

Ledové sochy 2023: Na Pustevnách teď kralují dinosauři

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Horolezec tělem i duší. Marek Holeček jde ve své nové knize až na dřeň

Inspirace z knihovny: Horolezec tělem i duší. Marek Holeček jde ve své nové knize až na dřeň

Jeden z nejlepších horolezců současnosti Marek Holeček je charakteristický svým živelným projevem,…