Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Odpadkům neutečeme. Plogging – kombinace sportu a ekologie dobývá Česko

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: Pixabay

Ekologie se hlásí o slovo i v oblasti sportu a fitness. Plogging – kombinace rekreačního běhu a ochrany přírody před záplavou odhozených odpadků si získává oblibu i v našich končinách.

Nápad spojit příjemné s užitečným, tedy oblíbený jogging se sběrem odpadků a jejich následným vytříděním, se zrodil před dvěma lety ve Švédsku. Pod názvem plogging (odvozeno od švédského slovesa „plocka upp“, což znamená sesbírat) se brzy stal trendem i v dalších zemích.

O rozvoj ploggingu v Česku se zasadila Asociace společenské odpovědnosti ve spolupráci se společností Coca-Cola. Ta se v rámci celosvětové kampaně World Without Waste (Svět bez odpadu) zavázala do roku 2030 dosáhnout stoprocentní recyklovatelnosti používaných obalových materiálů.

Organizátoři vyzývají běžce všech stupňů pokročilosti, aby se připojili a inspirovali ostatní. Příspěvky pod hashtagem #PloggingCesko tak pomalu zaplňují Instagram.

Související články

Zaručeně zlepší den

Největší kosmický festival v tuzemsku Czech Space Week je zpět. Odstartuje 28. listopadu a přinese opět řadu novinek

Jak podpořit mikrobiom bez probiotik? Pomohou rajčata

Za tajné sundání kondomu doživotí. Které státy aplikují tvrdé tresty?

Snímek Ticho uctívá dětské oběti války na Ukrajině. Trvá sedm hodin

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Africký příběh holky z Trutnova

Inspirace z knihovny: Africký příběh holky z Trutnova

Pro Hanu Hindrákovou je Afrika osudná. Řadu let zde působila jako dobrovolník a v africkém…