Novozélandských obřích procházek se psy se účastní tisíce lidí

2 minuty radosti
Zdroj fotografií: freepik.com

The Big Dog Walk With Lots of Dogs (TBDWWLOD). Poněkud krkolomný, ale velice výstižný název si zvolila novozélandská iniciativa, která pravidelně pořádá obrovské procházky se psy. Doslovně přeložené „Velké venčení psů s hodně psy“ letos probíhá už čtvrtým rokem a popularita projektu stoupá. Na Novém Zélandu se ho účastní tisíce lidí.

První procházky v roce 2016 probíhaly synchronizovaně v Aucklandu a Wellingtonu. O rok později se přidala další dvě města – Hamilton a Napier. Organizátoři TBDWWLOD dnes už pořádají několik akcí ročně. Do velkých měst a jejich okolí tak lákají o víkendech tisíce nadšenců, kteří často cestují hodiny, aby se hromadných procházek mohli zúčastnit. Další nadcházející venčení proběhne 27. dubna v Aucklandu.

Při projektu vznikla i charita For Lots of Dogs. Organizátoři dávají veškerý výtěžek na podporu psů a průmyslu se zvířecími mazlíčky. Projekt původně začal jako vtip, dnes je nejoblíbenější pejskařskou událostí země. Akce se staly virálními na sociálních sítích a přijít na ně může kdokoli. Nemusí s sebou dokonce mít ani psa, stačí být milovníkem těchto zvířat.

Související články

Byznys

Běžeckou trať vyměnil za ševcovství. Mladý podnikatel navazuje na rodinnou tradici šití bot

Z domova

V České republice už fungují první rouškomaty

Inspirace

U zubaře pomáhají terapeutičtí psi dětem s autismem

Inspirace

Titul pták roku pro rok 2019 nosí hrdlička divoká

Zaručeně zlepší den

Naděje pro nejsušší místa na zeměkouli. Vodní harfa zachytí vodu z páry ve vzduchu

Potoky se vrací do koryt, nových tůní přibývá. Projekt #vracimevodulesu slaví další úspěchy

Vzhůru do divočiny. Národní park Šumava zpřístupnil čtyři nové trasy

Kriticky ohrožení ptáci zahnízdili na moravských mokřadech

Inspirativní rozhovor

Ladislav Zibura

Přečtěte si rozhovor s cestovatelem a spisovatelem Ladislav Ziburou o tom, jak prožil karanténu a co si z tohoto období odnesl.

Ladislav Zibura