Novozélandských obřích procházek se psy se účastní tisíce lidí

Zdroj fotografií: freepik.com

The Big Dog Walk With Lots of Dogs (TBDWWLOD). Poněkud krkolomný, ale velice výstižný název si zvolila novozélandská iniciativa, která pravidelně pořádá obrovské procházky se psy. Doslovně přeložené „Velké venčení psů s hodně psy“ letos probíhá už čtvrtým rokem a popularita projektu stoupá. Na Novém Zélandu se ho účastní tisíce lidí.

První procházky v roce 2016 probíhaly synchronizovaně v Aucklandu a Wellingtonu. O rok později se přidala další dvě města – Hamilton a Napier. Organizátoři TBDWWLOD dnes už pořádají několik akcí ročně. Do velkých měst a jejich okolí tak lákají o víkendech tisíce nadšenců, kteří často cestují hodiny, aby se hromadných procházek mohli zúčastnit. Další nadcházející venčení proběhne 27. dubna v Aucklandu.

Při projektu vznikla i charita For Lots of Dogs. Organizátoři dávají veškerý výtěžek na podporu psů a průmyslu se zvířecími mazlíčky. Projekt původně začal jako vtip, dnes je nejoblíbenější pejskařskou událostí země. Akce se staly virálními na sociálních sítích a přijít na ně může kdokoli. Nemusí s sebou dokonce mít ani psa, stačí být milovníkem těchto zvířat.

Autor článku

Profilový obrázek