Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Novinka Amazonu umožní firmám darovat neprodané zboží charitě

Zdroj fotografií: Unsplash

Politika Amazonu bylo dosud neúprosná – zboží, které bylo na jejich skladech příliš dlouho, se v lepším případě vracelo k dodavatelům, v horším skončilo na skládce. Jen ve Francii takto loni firma zničila přes tři miliony produktů. Nový program společnosti nyní dodavatelům umožňuje zboží věnovat na charitu.

Novinka funguje od září, prozatím v USA a Spojeném království. Program dosáhne v závěru stejných výsledků jako dosavadní nastavení – sníží množství zásob na skladech, zároveň ale s minimalním dopadem na životní prostředí. A ještě pomůže lidem v nouzi. „Uvědomujeme si, že dostat produkty do rukou lidí, kteří je skutečně potřebují, může změnit jejich životy,“ uvedla za Amazon Alice Shobe.

Podle Amazonu bude pro firmy i finančně výhodnější své produkty darovat. Aktuálně firma účtuje 50 centů za navrácení položky k dodavateli a 15 centů za likvidaci. S distribucí produktů pomohou místní charitativní partneři, Amazon bude řídit logistiku se záměrem zefektivnit celý proces. Produkty poputují v obou zemích k různým neziskovým organizacím.

Související články

Inspirace

Počet Čechů přispívajících na dobrou věc opět vzrostl

Inspirace

Nadace ocenila mladé Dobro-druhy pomáhající ostatním

Byznys

Rostoucí boty pomáhají chudým dětem v rozvojových zemích

Inspirace

Sbírka Koláč pro hospic vynesla téměř půl milionu korun

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Nový způsob pěstování zeleniny podpoří lokální produkci potravin a soběstačnost

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.