Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nové zařízení diabetikům usnadní léčbu. Pomůže i mobilní aplikace

Zdroj fotografií: news.cision.com

Spojení moderních technologií a trendu mobilních aplikací proniká i do zdravotnictví. Nové zařízení diabetikům odebere krev, změří cukr i podá inzulin, mobilní aplikace navíc vyhodnotí informace o vývoji nemoci.

Švédská zdravotnická společnost Brighter spojila své síly s firmou Ericsson, která se specializuje zejména na telekomunikační technologie. Vzniklo tak celosvětově unikátní zařízení s názvem Actise – nenápadně vyhlížející černá krabička, která však dokáže diabetikům závislým na podávání inzulinu značně usnadnit život.

Zařízení, které je svou velikostí srovnatelné třeba s pouzdrem na brýle, umí nejen odebrat krev a změřit aktuální hladinu glukózy, ale i podat injekci inzulinu. Zároveň je prostřednictvím aplikace propojena s mobilním telefonem. Shromažďuje tak cenná data pro lepší přehled o vývoji nemoci v delším časovém horizontu. Zařízení Actise je prozatím dostupné jen ve Spojených arabských emirátech, výrobci však plánují jeho rozšíření do dalších zemí.

Na video o zařízení se můžete podívat zde.

Zdroj: news.cision.com

Související články

Zaručeně zlepší den

Lidé budou žít na Měsíci už v tomto desetiletí, očekává NASA

17letý student objevil během stáže v NASA novou planetu

Teleskop Jamese Webba umožnil detailní výzkum atmosféry exoplanety mimo solární systém

Některá zvířata mají podobné zlozvyky jako lidé. Třeba dloubání se v nose

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak se z obyčejného člověka stane vlivná osobnost? Steve Jobs motivuje ostatní

Inspirace z knihovny: Jak se z obyčejného člověka stane vlivná osobnost? Steve Jobs motivuje ostatní

Steve Jobs byl jako každý z nás. Člověk z masa a kostí. Co konkrétně jej odlišilo? Díky čemu uspěl?…