Nové záchranné tlačítko umožní seniorům přivolat si pomoc rychle a jednoduše

Zdroj fotografie: Senzoor

Brněnská firma Senzoor představila záchranné tlačítko pro seniory a chronicky nemocné. Lidé v nouzi si tak jednoduše mohou přivolat pomoc zdravotníka či rodinného příslušníka. Po stlačení tlačítka systém kontaktuje předem určené osoby SMS zprávou či automatickým hovorem s žádostí o pomoc.

Sám mám 88letou maminku a přemýšlel jsem, jak zejména v této koronavirové době co nejlépe zajistit její psychický komfort a fyzické bezpečí. Tlačítko může použít kdykoliv se necítí dobře, ať už po zdravotní, nebo psychické stránce, a já tak okamžitě ověřím, co se děje,“ popisuje svou motivaci pro vývoj nové řady senzorů Pavel Plachký, majitel společnosti Senzoor.

Zdroj fotografie: Senzoor

Takzvaný Senzoor Push může mít člověk zavěšený na krku nebo na zápěstí, baterie vydrží bez dobíjení celý rok. Manipulace je jednoduchá a zařízení je tak vhodné pro starší lidi, kteří mají například problém se zrakem a nezvládnou v krizové situaci vytočit číslo na mobilu. Do tlačítka je možné nahrát až pět nouzových kontaktů. Systém navíc využívá takzvanou síť internetu věcí pokrývající i těžko dostupná místa, na která nedosáhne mobilní signál.

Související články

Zaručeně zlepší den

Krása neznamená dokonalost. Projekt Tělo s příběhem boří tabu a ukazuje ženy různých tvarů

Jak učinit děti spokojené a šťastné? Vědci přišli s novým poznatkem

České hlavičky uspíšily vývoj nového léku na koronavirus

Konec pesticidů v přírodě. Češi vynalezli jedinečnou technologii pro čištění vody

Inspirativní rozhovor

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Přečtěte si rozhovor se zakladatelkou projektu Chcu to v Brně, jehož prostřednictvím brněnští studenti pomáhají občanům se podílet na veřejném dění.