Nové záchranné tlačítko umožní seniorům přivolat si pomoc rychle a jednoduše

Zdroj fotografie: Senzoor

Brněnská firma Senzoor představila záchranné tlačítko pro seniory a chronicky nemocné. Lidé v nouzi si tak jednoduše mohou přivolat pomoc zdravotníka či rodinného příslušníka. Po stlačení tlačítka systém kontaktuje předem určené osoby SMS zprávou či automatickým hovorem s žádostí o pomoc.

Sám mám 88letou maminku a přemýšlel jsem, jak zejména v této koronavirové době co nejlépe zajistit její psychický komfort a fyzické bezpečí. Tlačítko může použít kdykoliv se necítí dobře, ať už po zdravotní, nebo psychické stránce, a já tak okamžitě ověřím, co se děje,“ popisuje svou motivaci pro vývoj nové řady senzorů Pavel Plachký, majitel společnosti Senzoor.

Zdroj fotografie: Senzoor

Takzvaný Senzoor Push může mít člověk zavěšený na krku nebo na zápěstí, baterie vydrží bez dobíjení celý rok. Manipulace je jednoduchá a zařízení je tak vhodné pro starší lidi, kteří mají například problém se zrakem a nezvládnou v krizové situaci vytočit číslo na mobilu. Do tlačítka je možné nahrát až pět nouzových kontaktů. Systém navíc využívá takzvanou síť internetu věcí pokrývající i těžko dostupná místa, na která nedosáhne mobilní signál.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro nejsušší místa na zeměkouli. Vodní harfa zachytí vodu z páry ve vzduchu

Potoky se vrací do koryt, nových tůní přibývá. Projekt #vracimevodulesu slaví další úspěchy

Vzhůru do divočiny. Národní park Šumava zpřístupnil čtyři nové trasy

Létající větrnou elektrárnu testují v Holandsku. Je efektivnější a levnější než běžné větrné

Inspirativní rozhovor

Ladislav Zibura

Přečtěte si rozhovor s cestovatelem a spisovatelem Ladislav Ziburou o tom, jak prožil karanténu a co si z tohoto období odnesl.

Ladislav Zibura