Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nové středisko v Praze poskytne zázemí ženám v nouzi

2 minuty radosti
Zdroj fotografií: Dollarphotoclub, praha.eu

Zařízení určené pro ženy v sociální nouzi se na začátku prosince otevřelo v zrekonstruovaných prostorech v Žitné ulici v Praze. Středisko se zaměřuje na ženy, které jsou akutně ohroženy ztrátou bydlení kvůli své sociálně nepříznivé situaci a vyžadují speciální péči a pomoc. Jedná se o společný projekt Arcidiecézní charity Praha, hlavního města Prahy a městské části Praha 1.

2361199_730831_pro_zeny_v_nouziCílem projektu je podle radního Daniela Hodka pomoci osamoceným ženám s návratem do běžného života. Středisko svým klientkám navíc poskytne veškerou sociální a právní pomoc, poradenství i pomoc s hledáním zaměstnání. Kromě toho středisko napomůže také eliminaci patologických jevů spojených se ztrátou trvalého bydlení, jako je šíření infekčních a parazitických onemocnění, drobná kriminalita či pouliční žebrota.

„Ve středisku najdou pomoc a zastání ženy, případně i jejich děti, které nemají stálý a bezpečný domov, které žijí v nedůstojných nebo nevyhovujících podmínkách nebo kterým tato situace bezprostředně hrozí,“ vysvětlila iniciátorka projektu a předsedkyně sociálního výboru na Praze 1 Šárka Táborská. „Takové zařízení dosud v Praze citelně chybělo. Sociálně vyloučené ženy dostanou možnost se znovu začlenit do většinové společnosti, aby nepřebývaly na ulici,“ dodala Táborská.

Související články

Inspirace

Brno chce do roku 2025 vymýtit bezdomovectví

Inspirace

Brněnský projekt pro bydlení lidí v nouzi získal evropskou cenu

Inspirace

Fascinuje mě životní síla žen bez domova, říká studentka Karolína Mathesová

Inspirace

Brno zrekonstruuje vybydlené domy pro mladé rodiny a seniory

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu

Houby jako nevídaní pomocníci. Nový objev potvrdil jejich výjimečnost

S rakovinou lze účinně bojovat. Nové očkování zlikviduje kožní nádory