Nové středisko v Praze poskytne zázemí ženám v nouzi

Zdroj fotografií: Dollarphotoclub, praha.eu

Zařízení určené pro ženy v sociální nouzi se na začátku prosince otevřelo v zrekonstruovaných prostorech v Žitné ulici v Praze. Středisko se zaměřuje na ženy, které jsou akutně ohroženy ztrátou bydlení kvůli své sociálně nepříznivé situaci a vyžadují speciální péči a pomoc. Jedná se o společný projekt Arcidiecézní charity Praha, hlavního města Prahy a městské části Praha 1.

2361199_730831_pro_zeny_v_nouziCílem projektu je podle radního Daniela Hodka pomoci osamoceným ženám s návratem do běžného života. Středisko svým klientkám navíc poskytne veškerou sociální a právní pomoc, poradenství i pomoc s hledáním zaměstnání. Kromě toho středisko napomůže také eliminaci patologických jevů spojených se ztrátou trvalého bydlení, jako je šíření infekčních a parazitických onemocnění, drobná kriminalita či pouliční žebrota.

„Ve středisku najdou pomoc a zastání ženy, případně i jejich děti, které nemají stálý a bezpečný domov, které žijí v nedůstojných nebo nevyhovujících podmínkách nebo kterým tato situace bezprostředně hrozí,“ vysvětlila iniciátorka projektu a předsedkyně sociálního výboru na Praze 1 Šárka Táborská. „Takové zařízení dosud v Praze citelně chybělo. Sociálně vyloučené ženy dostanou možnost se znovu začlenit do většinové společnosti, aby nepřebývaly na ulici,“ dodala Táborská.

Autor článku

Barbora Jahodová