Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nové infopanely prozradí Brňanům, jaký vzduch dýchají

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Na sedm míst v centru Brna nainstalovali zástupci moravské metropole elektronické informační panely Odboru životního prostředí. Jejich cílem je poskytovat lidem aktuální informace o stavu ovzduší v brněnských ulicích tak, aby místní věděli, jakým lokalitám se například vyhnout či kde strávit příjemné podzimní odpoledne.

První sada informačních panelů v současné době visí na budovách Magistrátu na několika místech v Husově ulici, na Malinovského a Dominikánském náměstí a na Kounicově ulici. Pokud se jejich užitečnost osvědčí, vedení města je plánuje rozmístit i jinde ve veřejném prostoru, a to například v rušných pasážích, na křižovatkách nebo ve vozidlech městské hromadné dopravy.

„Panely jsou další způsob, jakým chceme zvýšit informovanost lidí o aktuálním stavu ovzduší. Znalost reálné situace jim nepochybně pomůže, aby si lépe chránili své zdraví. Vzhledem k tomu, že znečištění ovzduší je v Brně způsobeno z většiny dopravou, věřím, že to řadu lidí přiměje i k zamyšlení, zda k cestám do centra města raději využívat MHD než automobil,“ řekl náměstek brněnského primátora Martin Ander.

Nové panely jsou dalším prostředkem, kterým se Brno snaží veřejnosti poskytnout aktuální informace o ovzduší. Občané i návštěvníci Brna mohou aktuální informace o stavu ovzduší zjistit už více než patnáct let na webu města Brna i na stránkách Českého hydrometeorologického ústavu. V posledních letech je lze sledovat i prostřednictvím aplikací v mobilních telefonech.

Související články

Ze světa

Řešení smogu v Číně: Kanaďani dováží čerstvý vzduch v lahvích

Inspirace

Nová aplikace Můžu dýchat? ukáže, jaké je v Brně ovzduší

Byznys

Ve dnech smogové situace budou Brňané jezdit MHD zdarma

Inspirace

Ostrava podpořila aktualizaci prospěšné aplikace SmogAlarm

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Nový způsob pěstování zeleniny podpoří lokální produkci potravin a soběstačnost

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.