Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nové infopanely prozradí Brňanům, jaký vzduch dýchají

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Na sedm míst v centru Brna nainstalovali zástupci moravské metropole elektronické informační panely Odboru životního prostředí. Jejich cílem je poskytovat lidem aktuální informace o stavu ovzduší v brněnských ulicích tak, aby místní věděli, jakým lokalitám se například vyhnout či kde strávit příjemné podzimní odpoledne.

První sada informačních panelů v současné době visí na budovách Magistrátu na několika místech v Husově ulici, na Malinovského a Dominikánském náměstí a na Kounicově ulici. Pokud se jejich užitečnost osvědčí, vedení města je plánuje rozmístit i jinde ve veřejném prostoru, a to například v rušných pasážích, na křižovatkách nebo ve vozidlech městské hromadné dopravy.

„Panely jsou další způsob, jakým chceme zvýšit informovanost lidí o aktuálním stavu ovzduší. Znalost reálné situace jim nepochybně pomůže, aby si lépe chránili své zdraví. Vzhledem k tomu, že znečištění ovzduší je v Brně způsobeno z většiny dopravou, věřím, že to řadu lidí přiměje i k zamyšlení, zda k cestám do centra města raději využívat MHD než automobil,“ řekl náměstek brněnského primátora Martin Ander.

Nové panely jsou dalším prostředkem, kterým se Brno snaží veřejnosti poskytnout aktuální informace o ovzduší. Občané i návštěvníci Brna mohou aktuální informace o stavu ovzduší zjistit už více než patnáct let na webu města Brna i na stránkách Českého hydrometeorologického ústavu. V posledních letech je lze sledovat i prostřednictvím aplikací v mobilních telefonech.

Související články

Zaručeně zlepší den

Thesios: Umělá inteligence radí vysokoškolákům, jaké téma závěrečné práce zvolit

Jak prospět svému zdraví? Choďte pozpátku

Úspěch na poli architektury. Novou dominantu albánské Tirany vytvoří duo Chybik + Kristof

Práce s lidmi se zdravotním postižením dává nadhled, naše všední problémy se najednou zdají malicherné, říká ředitelka Modrého domečku Zuzana Dudáková

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nahlédněte do zákoutí dnešních vztahů. Příběhy Kláry Haunerové napsal sám život

Inspirace z knihovny: Nahlédněte do zákoutí dnešních vztahů. Příběhy Kláry Haunerové napsal sám život

Životy mileniálů nejsou jednoduché. Ačkoliv se na první pohled může zdát, že jde především o zábavu…