Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nové infopanely prozradí Brňanům, jaký vzduch dýchají

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Na sedm míst v centru Brna nainstalovali zástupci moravské metropole elektronické informační panely Odboru životního prostředí. Jejich cílem je poskytovat lidem aktuální informace o stavu ovzduší v brněnských ulicích tak, aby místní věděli, jakým lokalitám se například vyhnout či kde strávit příjemné podzimní odpoledne.

První sada informačních panelů v současné době visí na budovách Magistrátu na několika místech v Husově ulici, na Malinovského a Dominikánském náměstí a na Kounicově ulici. Pokud se jejich užitečnost osvědčí, vedení města je plánuje rozmístit i jinde ve veřejném prostoru, a to například v rušných pasážích, na křižovatkách nebo ve vozidlech městské hromadné dopravy.

„Panely jsou další způsob, jakým chceme zvýšit informovanost lidí o aktuálním stavu ovzduší. Znalost reálné situace jim nepochybně pomůže, aby si lépe chránili své zdraví. Vzhledem k tomu, že znečištění ovzduší je v Brně způsobeno z většiny dopravou, věřím, že to řadu lidí přiměje i k zamyšlení, zda k cestám do centra města raději využívat MHD než automobil,“ řekl náměstek brněnského primátora Martin Ander.

Nové panely jsou dalším prostředkem, kterým se Brno snaží veřejnosti poskytnout aktuální informace o ovzduší. Občané i návštěvníci Brna mohou aktuální informace o stavu ovzduší zjistit už více než patnáct let na webu města Brna i na stránkách Českého hydrometeorologického ústavu. V posledních letech je lze sledovat i prostřednictvím aplikací v mobilních telefonech.

Související články

Zaručeně zlepší den

17letý student objevil během stáže v NASA novou planetu

Některá zvířata mají podobné zlozvyky jako lidé. Třeba dloubání se v nose

Ve vesmíru je veselo. NASA zachytila usmívající se Slunce

S kočkou se můžete dorozumívat přivřením očí

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Každý příběh v sobě nese příslib naděje. Čekání na spoušť jich obsahuje hned několik

Inspirace z knihovny: Každý příběh v sobě nese příslib naděje. Čekání na spoušť jich obsahuje hned několik

Život se s námi dost často nemazlí a klade nám do cesty nejrůznější zkoušky. Je jen na nás, jak je…