Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nová aplikace umožňuje cestování za horizont stříbrného plátna

Aplikace už je k dispozici zdarma na App Store a Google Play. Zdroj: Czech Tourism

Projekt Česko – země jako z filmu zavede diváky prostřednictvím mobilní aplikace na jejich oblíbená místa z filmů či pohádek.  Od poloviny června aplikace přibližuje známé i méně známé české filmové lokality a obléká je do kabátku atraktivních turistických destinací.

Chtěli byste vědět, kde se procházely filmové princezny, proháněli se akční hrdinové, a kde zazářily světové hvězdy hollywoodských trháků? S novou mobilní aplikací si můžete naplánovat trasu po přibližně 300 zajímavých místech, kde se točily všechny vaše oblíbené filmy či pohádky. Stačí zajít na webovou stránku www.zemefilmu.cz a vybrat si z několika zajímavých destinací.

Kromě toho, že vám aplikace ukáže známá místa, můžete v ní nahlédnout i do zákulisí, zjistit zajímavosti z natáčení nebo si prohlédnout doprovodné fotografie. U mnohých snímků si navíc můžete také přehrát videoukázky a porovnat autenticitu záběrů. Autoři aplikace nezapomněli na soutěživé povahy a nadšence sociálních sítí. Za každé navštívené místo můžete získat body a sdílet cestovatelské úspěchy s přáteli.

„V létě aplikaci určitě využiji, s přítelem jsme si už naplánovali pár výletů,“ sdělila studentka Marie Jahodová z Brna. „Nejvíce mě láká navštívit místa, kde se natáčel film Jára Cimrman ležící, spící, protože patří mezi mé oblíbené,“ uzavřela Jahodová. Aplikace je zdarma dostupná zdarma ke stažení na App Store a Google Play pro iOS i Android. Web i aplikace jsou k dispozici v českém, anglickém, německém a polském jazyce.

Související články

Zaručeně zlepší den

Zajímavé odhalení: Přírodní enzym, který zmírňuje zánětlivá onemocnění

Speciální cvičící rutina může snížit riziko smrti na polovinu

Angličtí vědci vyvinuli letecké palivo z lidských exkrementů

Starý cestopis objevený po více než tisíci letech byl přeložený do češtiny

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny. Papírová spižírna přehledně poradí, jak neplýtvat

Inspirace z knihovny. Papírová spižírna přehledně poradí, jak neplýtvat

Víte, jak správně skladovat konkrétní potraviny? Jak zužitkovat suroviny do posledního kousku? Nebo…