Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nová aplikace umožňuje cestování za horizont stříbrného plátna

Aplikace už je k dispozici zdarma na App Store a Google Play. Zdroj: Czech Tourism

Projekt Česko – země jako z filmu zavede diváky prostřednictvím mobilní aplikace na jejich oblíbená místa z filmů či pohádek.  Od poloviny června aplikace přibližuje známé i méně známé české filmové lokality a obléká je do kabátku atraktivních turistických destinací.

Chtěli byste vědět, kde se procházely filmové princezny, proháněli se akční hrdinové, a kde zazářily světové hvězdy hollywoodských trháků? S novou mobilní aplikací si můžete naplánovat trasu po přibližně 300 zajímavých místech, kde se točily všechny vaše oblíbené filmy či pohádky. Stačí zajít na webovou stránku www.zemefilmu.cz a vybrat si z několika zajímavých destinací.

Kromě toho, že vám aplikace ukáže známá místa, můžete v ní nahlédnout i do zákulisí, zjistit zajímavosti z natáčení nebo si prohlédnout doprovodné fotografie. U mnohých snímků si navíc můžete také přehrát videoukázky a porovnat autenticitu záběrů. Autoři aplikace nezapomněli na soutěživé povahy a nadšence sociálních sítí. Za každé navštívené místo můžete získat body a sdílet cestovatelské úspěchy s přáteli.

„V létě aplikaci určitě využiji, s přítelem jsme si už naplánovali pár výletů,“ sdělila studentka Marie Jahodová z Brna. „Nejvíce mě láká navštívit místa, kde se natáčel film Jára Cimrman ležící, spící, protože patří mezi mé oblíbené,“ uzavřela Jahodová. Aplikace je zdarma dostupná zdarma ke stažení na App Store a Google Play pro iOS i Android. Web i aplikace jsou k dispozici v českém, anglickém, německém a polském jazyce.

Související články

Zaručeně zlepší den

Nejstarší hebrejská bible zamíří do dražby

Muži by měli močit vsedě. Je to lepší, tvrdí vědci

Montpellier zavádí bezplatnou dopravu: Kde jinde v Evropě můžete cestovat zdarma?

Objev v Moravském krasu. Nachází se tam další dosud nepoznané stovky metrů chodeb a jeskyně

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nechte se vést svým srdcem. Jitka Juliet Navratilová poradí, jak na to

Inspirace z knihovny: Nechte se vést svým srdcem. Jitka Juliet Navratilová poradí, jak na to

Lákala vás někdy představa, že si prostě sbalíte batoh a vyrazíte na druhý konec světa? Autorka…