Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Neziskovka roku pomáhá zviditelnit nejlepší neziskové organizace

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Nadace rozvoje občanské společnosti vyhlásila v listopadu vítěze ocenění Neziskovka roku 2015. Z celkově 115 přihlášených organizací vybrala odborná komise vítěze v každé ze tří kategorií a udělila i Cenu veřejnosti. V kategorii velkých organizací se nejvýše umístilo Sdružení Linka bezpečí, které získalo i Cenu veřejnosti. V kategorii středně velké organizace zas porotu zaujala Raná péče EDA a v kategorii malých neziskovek sociální firma Tamtamy.

Neziskovka roku každoročně oceňuje ty nejlepší organizace, snaží se je zviditelnit a představit jako příklady dobré praxe ostatním. Letos porota ocenila tři organizace. V kategorii malých neziskovek porotu ohromila sociální firma Tamtamy, jejímž cílem je pomáhat lidem handicapovaným na trhu práce. „Našimi klientkami a klienty jsou nejčastěji lidé s kombinací zdravotního a sociálního handicapu, tedy ti, kterým osud nezamíchal karty nijak příznivě, ale přesto věří, že i se špatnými kartami se dá hrát poctivá hra, a jsou připraveni se na změně situace aktivně podílet,“ uvedli zástupci neziskovky Tamtamy.

V kategorii středních neziskovek získala ocenění Raná péče EDA, jež poskytuje odborné služby, podporu a pomoc rodinám, ve kterých vyrůstá dítě se zrakovým či jiným postižením neb ohrožením vývoje v raném věku. Poslední kategorii, velké neziskovky, společně s Cenou veřejnosti, si dle poroty i veřejnosti zasloužilo Sdružení Linka bezpečí. To představuje největší dětskou krizovou linku v České republice, pomáhá dětem po emailu, chatu i po telefonu a poskytuje nejmenším kvalitní a snadno dostupnou pomoc s řešením náročných životních situací i každodenních starostí.

Související články

Zaručeně zlepší den

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak vyzrát na virus? Češi vyvinuli první nanovlákenný respirátor FFP3 na světě

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.