Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Neziskovka roku pomáhá zviditelnit nejlepší neziskové organizace

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Nadace rozvoje občanské společnosti vyhlásila v listopadu vítěze ocenění Neziskovka roku 2015. Z celkově 115 přihlášených organizací vybrala odborná komise vítěze v každé ze tří kategorií a udělila i Cenu veřejnosti. V kategorii velkých organizací se nejvýše umístilo Sdružení Linka bezpečí, které získalo i Cenu veřejnosti. V kategorii středně velké organizace zas porotu zaujala Raná péče EDA a v kategorii malých neziskovek sociální firma Tamtamy.

Neziskovka roku každoročně oceňuje ty nejlepší organizace, snaží se je zviditelnit a představit jako příklady dobré praxe ostatním. Letos porota ocenila tři organizace. V kategorii malých neziskovek porotu ohromila sociální firma Tamtamy, jejímž cílem je pomáhat lidem handicapovaným na trhu práce. „Našimi klientkami a klienty jsou nejčastěji lidé s kombinací zdravotního a sociálního handicapu, tedy ti, kterým osud nezamíchal karty nijak příznivě, ale přesto věří, že i se špatnými kartami se dá hrát poctivá hra, a jsou připraveni se na změně situace aktivně podílet,“ uvedli zástupci neziskovky Tamtamy.

V kategorii středních neziskovek získala ocenění Raná péče EDA, jež poskytuje odborné služby, podporu a pomoc rodinám, ve kterých vyrůstá dítě se zrakovým či jiným postižením neb ohrožením vývoje v raném věku. Poslední kategorii, velké neziskovky, společně s Cenou veřejnosti, si dle poroty i veřejnosti zasloužilo Sdružení Linka bezpečí. To představuje největší dětskou krizovou linku v České republice, pomáhá dětem po emailu, chatu i po telefonu a poskytuje nejmenším kvalitní a snadno dostupnou pomoc s řešením náročných životních situací i každodenních starostí.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Praha znovu ovládla anketu o nejlepší místo pro život. Zjistěte, jak se umístil váš kraj

Průlom v boji proti koronaviru. Nový test přináší přesné výsledky už za 90 minut

Radostná zpráva z vodního světa. Na Hejnickém potoce žijí kriticky ohrožené mihule potoční

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.