Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Za posledních 10 let Češi odkázali neziskovkám skoro 150 milionů

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: Dollarphotoclub

O možnosti odkázat po smrti svůj majetek vybrané neziskové organizaci se postupně dozvídá stále více Čechů. S tím roste i počet těch, kteří ji reálně využívají. Za poslední dekádu bylo takových lidí zhruba 150.

Ve prospěch dobročinných organizací odkazují svůj majetek zčásti lidé, kteří nemají zákonného dědice. Možnost ale využívají i ti, kdo považují své dědice za dostatečně zabezpečené a rádi by část svého dědictví věnovali na věc, jež považují za smysluplnou. Prostřednictvím těchto darů získaly české neziskové organizace v uplynulých deseti letech bezmála 150 milionů korun.

Za dárci tohoto typu se často ukrývají zajímavé příběhy. Nadace VIA i proto v rámci svého ocenění Via Bona zavedla kategorii Závěť pomáhá, v níž letos už potřetí ocení in memoriam jednoho z výjimečných dárců.

Související články

Zaručeně zlepší den

Keňská inženýrka vyrábí z plastového odpadu cihly pětkrát pevnější než beton

Nová zbraň proti covidu. Lék pro astmatiky může pomoci v prvních dnech ochoření

Zařízení z dílny českých vědců umožní dezinfikovat respirátory

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.