Dříve zde bylo hřiště, které ale přestalo splňovat normy. Tak se změnilo v nevyužitý vyasfaltovaný prostor, který navíc někteří občané využívali k parkovaní. Olomouckému vedení se to ale nelíbilo, a tak se po diskuzi s veřejností místo opět zaplnilo hrou a životem.
„O budoucnosti tohoto místa jsme se nejprve bavili s veřejností. Vadilo nám, že místo, kde kvůli blízké železniční trati nelze z důvodů bezpečnosti hrát míčové hry, už nebude sloužit dětem pro trávení volného času. Někdo tady zkoušel i parkovat, což jsme opravdu nechtěli,“ uvedl náměstek Matouš Pelikán. Město nakonec kontaktovalo Terezu Vašnovkou – autorku projektu Hry na chodník.
Záhy se na plácku v ulici Na Vozovce objevil skákací panák nebo hra člověče, nezlob se. „Jde v podstatě o jednoduché hry pro děti různého věku, které rozvíjí fantazii i motoriku,“ uvedla Vašnovská.
K hraní děti nepotřebují žádné pomůcky, stačí zájem a šikovnost, případně kamínek. Projekt funguje už čtyři roky s cílem zaplnit města hrami. Jejich velkou výhodou je dostupnost – mohou vzniknout skoro kdekoliv, rychle a za příznivou cenu.
Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková
Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.
Inspirace z knihovny: Jak udržet své tělo v kondici, napoví Jóga mezi e-maily
Cvičit jógu je stále více moderní a trendy. Záda vám zajisté poděkují, pokud cviky provádíte…