Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Sexuální výchova jednoduše přes web

2 minuty radosti
Web nepomáhá jen dětem, ale také rodičům a učitelům. Foto: Pixabay

V pouhých 17 letech vytvořil Richard Martinec naučný web seznamující jeho vrstevníky ale i mladší děti se sexuální výchovou. Web se zakládá na knihách jeho matky MUDr. Jany Martincové, která se daným tématem zabývá už mnoho let.

Když Richard probádával internet na téma sexuální výchova, nenašel moc online zdrojů. Proto se rozhodl v rámci středoškolské soutěže takový web vytvořit. Sexuální výchova mu není cizí, o těchto otázkách se baví se svou matkou, popularizátorkou medicíny, již odmala. Přišlo mu důležité, aby i ostatní mladiství měli kde čerpat informace, a myslí si, že jeho web může pomoci také učitelům a rodičům při výchově. Webová stránka je dostupná dokonce i v anglickém jazyce.

Web sexualnivychova.cz obsahuje informace o tělesných změnách v dospívání, pohlavních orgánech, hygieně tělesných partií, ale i o sexu a vztazích. Také si tu přečtete o rozsáhlém výzkumu, který v roce 2020 dělala jeho matka spolu se sexuoložkou Petrou Sejbalovou. Z toho je patrné, že děti poučené v rodinném prostředí o sexualitě již v útlém věku, jsou méně náchylné k útokům sexuálních predátorů.

Zdroj: MAM, Sexualnivychova.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Pohled z Pákistánu: Jsou městské lesy odpovědí na přehřívání měst?

Snímek Ticho uctívá dětské oběti války na Ukrajině. Trvá sedm hodin

Jak se připravit na Mikuláše, abyste si ho užili i vy?

Studenti MENDELU propojují manažerské schopnosti s pomocí neziskovkám na každoročním Dobrotrhu

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Utopia Avenue přináší příběh fiktivní kapely z 60. let

Inspirace z knihovny: Utopia Avenue přináší příběh fiktivní kapely z 60. let

Jaké bylo mít hudební skupinu v 60. letech minulého století? Celosvětově uznávaný spisovatel David…