Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nejlepší planetárium na světě? Již brzy v Praze

Ilustrační foto: Depositphotos

Pražské planetárium se brzy pochlubí titulem nejlepšího planetária na světě. Radní hlavního města jednomyslně schválili nákup moderního projekčního systému, který umožní velmi vysokou kvalitu promítání. Nejde přitom o malou investici, koupě nové technologie vyjde metropoli na čtvrt miliardy korun. Na výsledek jednání rady města upozornil server Pražská drbna.

Nový projekční systém, který ještě umocní zážitek z vesmírné podívané, pracuje s technologií LED-Dome, která vytváří obraz prostřednictvím desítek milionů LED diod umístěných na kopuli. „To umožňuje promítat s kontrastem a kvalitou, které jsou u klasických projekčních systémů nedosažitelné,“ uvedl na Facebooku ředitel planetária Jakub Rozehnal.

Již nyní má pražské planetárium jednu z největších kopulí na světě. Ve spojení se zbrusu novými technologiemi se tak brzy stane největším planetáriem světa, které nabídne takto kvalitní promítání.

Tak velkolepá změna však vyžaduje trochu času, návštěvníci se proto budou muset bez planetária u Výstaviště nějakou dobu obejít. Odhaduje se, že práce zaberou asi půl roku. K opětovnému otevření planetária s novými technologiemi by mělo dojít v druhé půlce roku 2023.

Zdroj: prazska.drbna.cz, novinky.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Ledové sochy 2023: Na Pustevnách teď kralují dinosauři

Duha může být k vidění i v noci. A je to krásná podívaná

Tříkrálová sbírka hlásí rekord, vybrala bezmála 162 milionů korun

Začněte se hýbat. Krátké procházky prospívají zdraví

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Staňte se mistrem tvůrčího psaní díky Kreativnímu zápisníku

Inspirace z knihovny: Staňte se mistrem tvůrčího psaní díky Kreativnímu zápisníku

Potřebujete rozvinout svou kreativitu a baví vás hrát si se slovy? Pak je Kreativní zápisník od…