Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nejkrásnější české nádraží roku 2017 leží v Doksech

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: nejnadrazi.cz

Vlaková nádraží nemusejí být jen neudržovaná místa, na nichž lidé chtějí trávit co nejméně času. Leckdy jde o krásné budovy, o něž se zdejší pracovníci starají a snaží se cestujícím nabídnout i něco navíc. Přesně taková místa oceňuje soutěž Nejkrásnější nádraží.

„Čistota, půjčovna kol, květiny, sympatická paní pokladní, šarmantní paní hostinská, krásná krajina kolem a ty fresky uvnitř jsou důvodem, proč toto velmi frekventované nádraží nominuji do vaší soutěže,“ uvedla osoba, která přihlásila do soutěže nádraží v Doksech. To nakonec díky hlasování veřejnosti zvítězilo.

Soutěž se koná každoročně od roku 2007. Od té doby byla oceněna třeba nádraží v Novém Jičíně, Trutnově nebo Mimoni. Záměrem je zlepšit prostředí nádraží a motivovat obce i pracovníky k lepší péči o něj. Vítěz získává finanční odměnu, která mu v tomto snažení může pomoct.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Nový způsob pěstování zeleniny podpoří lokální produkci potravin a soběstačnost

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.