Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nejkrásnější české nádraží mají v Novém Jičíně

Nádražní budova je opravená se všemi detaily, které připomínají počátky tohoto nádraží v roce 1880. Autor fotografie: Jaroslav Bělka

Už devět železničních stanic se může pyšnit titulem Nejkrásnější české nádraží. Ten nejčerstvější přiřkla hlasující veřejnost nádraží v Novém Jičíně. Vítěze vybrala z deseti finalistů.

Soutěž o nejkrásnější nádraží je především soutěží veřejnosti. Kdokoliv může nominovat své oblíbené nádraží stejně jako posléze hlasovat pro svého favorita ve finálovém klání. Do něj se každoročně probojuje desítka stanic.

Letos bylo za nejkrásnější zvoleno nádraží v Novém Jičíně. „Nádražní budova je opravená se všemi detaily, které připomínají počátky tohoto nádraží v roce 1880. Zejména venkovní průčelí působí velmi noblesně,“ uvedl Jaroslav Bělka, který novojičínské nádraží do soutěže nominoval.

Dále byl udělen také titul Pohádkové nádraží, a to malým stanicím Kateřina v Karlovarském kraji a Lašovice ve Středočeském kraji. Nádraží Nižbor bylo oceněno zvláštní cenou za příkladné využití části objektu.

Záměrem ankety je zlepšit prostředí železničních nádraží, motivovat pracovníky k lepší péči o něj a zvýšit zájem o cestování vlakem. Podle hlavní pořadatelky je nominace do soutěže mnohdy významným podnětem k opravám objektů.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Praha znovu ovládla anketu o nejlepší místo pro život. Zjistěte, jak se umístil váš kraj

Novinka v léčbě cukrovky. Horké koupele mají dobrý vliv na krevní tlak i obezitu

Průlom v boji proti koronaviru. Nový test přináší přesné výsledky už za 90 minut

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.