Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nejkrásnější české nádraží mají v Novém Jičíně

Nádražní budova je opravená se všemi detaily, které připomínají počátky tohoto nádraží v roce 1880. Autor fotografie: Jaroslav Bělka

Už devět železničních stanic se může pyšnit titulem Nejkrásnější české nádraží. Ten nejčerstvější přiřkla hlasující veřejnost nádraží v Novém Jičíně. Vítěze vybrala z deseti finalistů.

Soutěž o nejkrásnější nádraží je především soutěží veřejnosti. Kdokoliv může nominovat své oblíbené nádraží stejně jako posléze hlasovat pro svého favorita ve finálovém klání. Do něj se každoročně probojuje desítka stanic.

Letos bylo za nejkrásnější zvoleno nádraží v Novém Jičíně. „Nádražní budova je opravená se všemi detaily, které připomínají počátky tohoto nádraží v roce 1880. Zejména venkovní průčelí působí velmi noblesně,“ uvedl Jaroslav Bělka, který novojičínské nádraží do soutěže nominoval.

Dále byl udělen také titul Pohádkové nádraží, a to malým stanicím Kateřina v Karlovarském kraji a Lašovice ve Středočeském kraji. Nádraží Nižbor bylo oceněno zvláštní cenou za příkladné využití části objektu.

Záměrem ankety je zlepšit prostředí železničních nádraží, motivovat pracovníky k lepší péči o něj a zvýšit zájem o cestování vlakem. Podle hlavní pořadatelky je nominace do soutěže mnohdy významným podnětem k opravám objektů.

Související články

Zaručeně zlepší den

Český lékař vrátil zrak osleplé dívce. Unikátní zákrok provedl jako první na světě

Český válečný veterán rozpohyboval poraněnou páteř vlastním vynálezem. Teď ho nabízí světu

Aboridžinské tajemství tréninku paměti předčí i metodu ze seriálu Sherlock

Nové úly zatočí s obávaným roztočem, který vyhlazuje celá včelstva

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Jde to s námi z kopce. Situace ve světě se horší, množství násilných činů narůstá. Také…