Dostatek energie je žhavým tématem posledních týdnů nejen v Česku, ale i ve zbytku Evropy. Domácnosti zběsile nakupují solární panely a shání firmy, které jim je připevní na střechy obydlí. Vědci z MIT se proto zaměřili na vytvoření nového druhu baterie, která by mohla nabídnout řešení pro ukládání energie v domácnosti. Informoval o tom server MIT.
Nová baterie by mohla nabídnout řešení pro ukládání energie v domácnosti. Vyřešila by tak problém s výpadky solární energie v době, kdy ji neposkytuje počasí. Vyrobena je z hliníku a síry, přičemž dobrou zprávou je i její cena. Může být vyrobena za zhruba šestinu ceny jejího lithiového ekvivalentu. „Složky jsou levné a model je bezpečný – nehořlavý,“ uvedl profesor Donald Sadoway, jeden z výzkumníků stojících za novým objevem. Při testování vědci ukázali, že baterie vydrží stovky cyklů při výjimečně vysokých rychlostech nabíjení.
Baterie je ideální pro použití v nabíjecích stanicích pro elektromobily, může ale také napájet domácnosti a malé či střední podniky. Plného nabití dosahuje do minuty a vydrží poměrně dlouho.
Autorský článek Gabriely Brázdové s použitím informací z MIT a Radio Wave
Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.
Půlnoční knihovna je doslova hitem, který naláká k četbě i spoustu nečtenářů. Stojí opravdu za to?…