Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Na veřejných místech v Praze se objeví stolky, židle i grily

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Zvelebení se letos od jara do podzimu dočkají vybrané veřejné pražské prostory. V první fázi se zde objeví stolky a židle, do budoucna se počítá také s grily nebo stojany na kola.

Rychlou, efektivní, finančně nenákladnou, současně však pro veřejnost velmi lákavou metodu kultivace veřejného prostranství schválili pražští radní. Z vybraných míst tak budou odstraněny zašlé lavičky, koše a jiné příslušenství, které nahradí nový mobiliář, jednoduše skládatelný do pohodlných sestav. Konkrétně se jedná o židle, stolky, grily, přenosné stojany na kola a výstavní plochu. Důležitá je přitom skutečnost, že k veškeré inovaci dojde bez jakýchkoliv okolí zatěžujících stavebních úprav.

První fáze inovace počítající s rozmístěním stolků a židlí proběhne od dubna do října 2016 na vybraných třech až pěti veřejných prostranstvích v různých částích Prahy. Mezi horké favority patří například Václavské náměstí, Karlovo náměstí, Kampa, Letenské sady nebo prostor před Veletržním palácem.

Židle i stoly přitom budou mobilní, počítá se totiž s kreativitou jednotlivých uživatelů, kteří si je budou moci v rámci daného místa libovolně rozmístit. Naplánováno je umístění 200 židlí a 50 stolků.

Do budoucna se tedy vybranými pražskými lokalitami ponese vůně vlastnoručně grilovaných klobás, šťavnatých steaků a barbecue omáček.

Zdroj: ČTK

Související články

Inspirace

V Brně přibyla nová místa pro veřejné grilování

Inspirace

Grilovací místa u Brněnské přehrady se těší oblibě, přibude čtvrté

Byznys

Česká firma představila lavičky s možností nabíjení telefonu

Inspirace

Iniciativa Zaparkuj v létě oživuje olomoucké ulice i parky

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

Zařízení z dílny českých vědců umožní dezinfikovat respirátory

Revoluce v létání. Nizozemci poprvé použili syntetické palivo, pomůže zachránit planetu

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu