Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V Brně přibyla nová místa pro veřejné grilování

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Dollarphotoclub

Podzimní počasí vyloženě přeje večernímu opečení špekáčků nebo grilování s přáteli. V Brně to vědí, a tak od konce září zřídilo město další tři nová místa na veřejné grilování. Nachází se u pláží u brněnské přehrady, a to v Rokli, pod Dymou a na Kozí horce. Další místa by navíc měla příštím rokem přibývat, například na Sokolském koupališti.

Přestože v minulých letech Brňané přehradu a její okolí příliš často nevyhledávali, po jejím vyčištění se situace rapidně zlepšila. Vedení města se nyní snaží nalákat lidi k přehradě i jindy než v létě, a to pomocí zřízení grilovacích míst. „Místa jsme vybrali s ohledem na maximální bezpečnost při rozdělávání ohně a se snahou, aby provoz grilovacích míst co nejméně rušil ostatní rekreační aktivity na plážích přehrady,“ vysvětlil primátorův náměstek Martin Ander.

Při výstavbě grilovacích míst se město inspirovalo v zahraničí, vzorem posoužily například grilovací stoly fungující v dánské Kodani. Ty brněnské poslouží skvěle například při opékání špekáčků nebo při grilování libovolné zeleniny či masa. Stoly jsou navíc doplněny lavičkami a upraveným terénem vysypaným drobným kamením.

Zdroj: ČTK

Související články

Zaručeně zlepší den

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.