Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Iniciativa Zaparkuj v létě oživuje olomoucké ulice i parky

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: FB Zaparkuj

Za velkými změnami je leckdy ukryt jen malý krok. Podobně je tomu i v případě Olomouce a zdejší iniciativy Zaparkuj. Ta zde každé léto pořádá sérii menších akcí, díky kterým vyláká lidi ven a probudí zdejší veřejná místa.

Škála akcí pořádaných v rámci projektu je neuvěřitelně pestrá. Najdete mezi nimi letní kino, herní odpoledne, piknik, swingovou tančírnu nebo hospodský kvíz. Letos se navíc přidá Zaparkuj fest!, který se bude konat každé dva týdny a nabídne mix zajímavých aktivit od filmových projekcí přes sport až po slam poetry.

Jednotlivé akce se konají na různých místech v Olomouci se záměrem oživit každé z nich. Není pochyb o tom, že se to týmu organizátorů opakovaně daří, projekt právě zažívá už svou čtvrtou sezonu.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.