Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Na trh míří zařízení, které umožní aplikaci účinných látek bez jehel

2 minuty radosti

Některé druhy léčby vyžadují použití jehel a injekčních stříkaček, aby se účinná látka dostala do těla nemocného. Často se musí aplikace opakovat, jako například u lidí trpících cukrovkou. Kvůli strachu a úzkosti spojené s aplikací se pak může stát, že někteří pacienti nedodržují plán léčby. To by se mohlo brzy změnit.

Start-up složený z týmu vědeckých pracovníků přišel s nápadem, jak problém vyřešit a poskytnout možnost podání látky bez nutnosti používání jehly. Spojil proto své síly s farmaceutických gigantem a nyní společně vyvíjejí přístroj, který umožní pod vysokým tlakem aplikovat dávku medicíny otvorem úzkým jako vlas skrz kůži, aniž by bylo nutné její propichování jehlou. Současně s tím lze použít aplikaci, která zaznamenává údaje pro doktory i pacienty o podávání léčby.

Přístroj byl vymyšlen profesorem Georgem Hatsopoulosem, vědkyní Catherine Hogan a výzkumníky zapojenými do laboratoře MIT BioInstrumentation Laboratory. Přístroj se bude jmenovat PRIME. Jeho vývoj proběhne ve spolupráci s japonskou farmaceutickou společnosti Takeda. Jako první bude pravděpodobně použito léčivo pro léčbu Crohnova onemocnění a ulcerativní kolitidy.

 

Zdroj: goodnewsnetwork.org

Související články

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

Zařízení z dílny českých vědců umožní dezinfikovat respirátory

Revoluce v létání. Nizozemci poprvé použili syntetické palivo, pomůže zachránit planetu

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu