Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Na trh míří zařízení, které umožní aplikaci účinných látek bez jehel

2 minuty radosti

Některé druhy léčby vyžadují použití jehel a injekčních stříkaček, aby se účinná látka dostala do těla nemocného. Často se musí aplikace opakovat, jako například u lidí trpících cukrovkou. Kvůli strachu a úzkosti spojené s aplikací se pak může stát, že někteří pacienti nedodržují plán léčby. To by se mohlo brzy změnit.

Start-up složený z týmu vědeckých pracovníků přišel s nápadem, jak problém vyřešit a poskytnout možnost podání látky bez nutnosti používání jehly. Spojil proto své síly s farmaceutických gigantem a nyní společně vyvíjejí přístroj, který umožní pod vysokým tlakem aplikovat dávku medicíny otvorem úzkým jako vlas skrz kůži, aniž by bylo nutné její propichování jehlou. Současně s tím lze použít aplikaci, která zaznamenává údaje pro doktory i pacienty o podávání léčby.

Přístroj byl vymyšlen profesorem Georgem Hatsopoulosem, vědkyní Catherine Hogan a výzkumníky zapojenými do laboratoře MIT BioInstrumentation Laboratory. Přístroj se bude jmenovat PRIME. Jeho vývoj proběhne ve spolupráci s japonskou farmaceutickou společnosti Takeda. Jako první bude pravděpodobně použito léčivo pro léčbu Crohnova onemocnění a ulcerativní kolitidy.

 

Zdroj: goodnewsnetwork.org

Související články

Zaručeně zlepší den

Vykouzlete si doma francouzskou atmosféru. Postavte si metr a půl vysokou Eiffelovu věž z kostek

Ve Francii chodí místo čerta s Mikulášem řezník. Poznejte tradice v zahraničí

Nejunikátnější pohled na Český Krumlov je z Křížové hory, říká Laskavec Dalibor Uhlíř

Vědci našli dvě galaxie ukryté na okraji času i prostoru

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Mám pro vás hádanku. Pochází z planetky B612, přeje si nakreslit beránka a už více než…