Na Slovensku vyvinuli unikátní dezinfekční bránu. Pomůže v boji s epidemií

2 minuty radosti
Zdroj fotografií: Spanner SK

Mytí a dezinfikování rukou se stalo už samozřejmostí. Jak ale zajistit sterilní prostředí ve větších firmách? Slovenská firma Spanner SK z Považské Bystrice přinesla unikátní řešení v podobě dezinfekčních bran. Ty by měly sloužit právě pro větší provozy, jako jsou nemocnice, úřady, nákupní střediska nebo společnosti zaměstnávající větší počet osob.

Vstupní brány v sobě mají zabudované bezkontaktní senzory, které pomocí trysek rozptylují dezinfekční prostředek na procházející osoby. Součástí jsou i trysky na dezinfikování rukou. Ovládání bran je bezdotykové, přičemž za hodinu jimi může projít více než 600 lidí. Zařízení přitom spotřebuje šest až sedm litrů dezinfekčního roztoku za hodinu. Výrobci už mají první objednávky z Německa, České republiky a Slovenska.

Společnost Spanner SK působí na Slovensku od roku 2005 a má za sebou mnohaleté zkušenosti s komplexní zakázkovou výrobou, zpracováním plechů a výrobou montážních celků. „Přemýšleli jsme, co by nám i ostatním firmám pomohlo a jak bychom mohli za pomoci našich odborníků, technologií a s naším zaměřením pomoci řešit situaci, ve které jsme se všichni ocitli. Disponujeme moderními technologiemi, které nám umožnily v krátkém čase navrhnout nový produkt a připravit ho na prodej právě v době, kdy je velmi potřebný,“ uvedl CEO Spanner SK Patrik Lišaník. 

Související články

Zaručeně zlepší den

České hlavičky uspíšily vývoj nového léku na koronavirus

Jak zabránit suchu v krajině? Podívejte se, jak originálně problém vyřešili na Šumavě

Proč prádlo usušené na slunci tak krásně voní? Dánští vědci tuto záhadu objasnili

Živé sekačky v Jeseníkách. Podívejte se, jak se seká tráva v souladu s přírodou

Inspirativní rozhovor

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Přečtěte si rozhovor se zakladatelkou projektu Chcu to v Brně, jehož prostřednictvím brněnští studenti pomáhají občanům se podílet na veřejném dění.