Na Slovensku vyvinuli unikátní dezinfekční bránu. Pomůže v boji s epidemií

2 minuty radosti
Zdroj fotografií: Spanner SK

Mytí a dezinfikování rukou se stalo už samozřejmostí. Jak ale zajistit sterilní prostředí ve větších firmách? Slovenská firma Spanner SK z Považské Bystrice přinesla unikátní řešení v podobě dezinfekčních bran. Ty by měly sloužit právě pro větší provozy, jako jsou nemocnice, úřady, nákupní střediska nebo společnosti zaměstnávající větší počet osob.

Vstupní brány v sobě mají zabudované bezkontaktní senzory, které pomocí trysek rozptylují dezinfekční prostředek na procházející osoby. Součástí jsou i trysky na dezinfikování rukou. Ovládání bran je bezdotykové, přičemž za hodinu jimi může projít více než 600 lidí. Zařízení přitom spotřebuje šest až sedm litrů dezinfekčního roztoku za hodinu. Výrobci už mají první objednávky z Německa, České republiky a Slovenska.

Společnost Spanner SK působí na Slovensku od roku 2005 a má za sebou mnohaleté zkušenosti s komplexní zakázkovou výrobou, zpracováním plechů a výrobou montážních celků. „Přemýšleli jsme, co by nám i ostatním firmám pomohlo a jak bychom mohli za pomoci našich odborníků, technologií a s naším zaměřením pomoci řešit situaci, ve které jsme se všichni ocitli. Disponujeme moderními technologiemi, které nám umožnily v krátkém čase navrhnout nový produkt a připravit ho na prodej právě v době, kdy je velmi potřebný,“ uvedl CEO Spanner SK Patrik Lišaník. 

Související články

Inspirace

V Plzni vznikne komunitní bydlení pro seniory

Inspirace

Vítr ve vlasech poskytuje speciální kola dětem s handicapem

Inspirace

Vliv pozitivních emocí na zdraví je závislý na kultuře, zjistili vědci

Inspirace

Ve francouzské nemocnici se děti vozí na operaci autíčkem

Zaručeně zlepší den

Naděje pro nejsušší místa na zeměkouli. Vodní harfa zachytí vodu z páry ve vzduchu

Potoky se vrací do koryt, nových tůní přibývá. Projekt #vracimevodulesu slaví další úspěchy

Vzhůru do divočiny. Národní park Šumava zpřístupnil čtyři nové trasy

Létající větrnou elektrárnu testují v Holandsku. Je efektivnější a levnější než běžné větrné

Inspirativní rozhovor

Ladislav Zibura

Přečtěte si rozhovor s cestovatelem a spisovatelem Ladislav Ziburou o tom, jak prožil karanténu a co si z tohoto období odnesl.

Ladislav Zibura