Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Na Slovensku vyvinuli unikátní dezinfekční bránu. Pomůže v boji s epidemií

2 minuty radosti
Zdroj fotografií: Spanner SK

Mytí a dezinfikování rukou se stalo už samozřejmostí. Jak ale zajistit sterilní prostředí ve větších firmách? Slovenská firma Spanner SK z Považské Bystrice přinesla unikátní řešení v podobě dezinfekčních bran. Ty by měly sloužit právě pro větší provozy, jako jsou nemocnice, úřady, nákupní střediska nebo společnosti zaměstnávající větší počet osob.

Vstupní brány v sobě mají zabudované bezkontaktní senzory, které pomocí trysek rozptylují dezinfekční prostředek na procházející osoby. Součástí jsou i trysky na dezinfikování rukou. Ovládání bran je bezdotykové, přičemž za hodinu jimi může projít více než 600 lidí. Zařízení přitom spotřebuje šest až sedm litrů dezinfekčního roztoku za hodinu. Výrobci už mají první objednávky z Německa, České republiky a Slovenska.

Společnost Spanner SK působí na Slovensku od roku 2005 a má za sebou mnohaleté zkušenosti s komplexní zakázkovou výrobou, zpracováním plechů a výrobou montážních celků. „Přemýšleli jsme, co by nám i ostatním firmám pomohlo a jak bychom mohli za pomoci našich odborníků, technologií a s naším zaměřením pomoci řešit situaci, ve které jsme se všichni ocitli. Disponujeme moderními technologiemi, které nám umožnily v krátkém čase navrhnout nový produkt a připravit ho na prodej právě v době, kdy je velmi potřebný,“ uvedl CEO Spanner SK Patrik Lišaník. 

Související články

Zaručeně zlepší den

Náhrada solárních panelů? Přechod na obnovitelné zdroje energie usnadní nové baterie

Okořenit si jídlo pomocí červů? Hmyz je budoucností našeho stravování

Proč je Island světově nejoblíbenější destinací pro točení filmů?

Tajemství řeči těla, analýza vzhledu a jejich přínos pro lidskou komunikaci se SmartTalk

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Čtenáři, vrať se motivuje lidi, aby dali čtení opět šanci

Inspirace z knihovny: Čtenáři, vrať se motivuje lidi, aby dali čtení opět šanci

Četba knih je jednou z nejstarších volnočasových aktivit. Jejím prostřednictvím lze zprostředkovat…