Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Na Slovensku vyvinuli unikátní dezinfekční bránu. Pomůže v boji s epidemií

2 minuty radosti
Zdroj fotografií: Spanner SK

Mytí a dezinfikování rukou se stalo už samozřejmostí. Jak ale zajistit sterilní prostředí ve větších firmách? Slovenská firma Spanner SK z Považské Bystrice přinesla unikátní řešení v podobě dezinfekčních bran. Ty by měly sloužit právě pro větší provozy, jako jsou nemocnice, úřady, nákupní střediska nebo společnosti zaměstnávající větší počet osob.

Vstupní brány v sobě mají zabudované bezkontaktní senzory, které pomocí trysek rozptylují dezinfekční prostředek na procházející osoby. Součástí jsou i trysky na dezinfikování rukou. Ovládání bran je bezdotykové, přičemž za hodinu jimi může projít více než 600 lidí. Zařízení přitom spotřebuje šest až sedm litrů dezinfekčního roztoku za hodinu. Výrobci už mají první objednávky z Německa, České republiky a Slovenska.

Společnost Spanner SK působí na Slovensku od roku 2005 a má za sebou mnohaleté zkušenosti s komplexní zakázkovou výrobou, zpracováním plechů a výrobou montážních celků. „Přemýšleli jsme, co by nám i ostatním firmám pomohlo a jak bychom mohli za pomoci našich odborníků, technologií a s naším zaměřením pomoci řešit situaci, ve které jsme se všichni ocitli. Disponujeme moderními technologiemi, které nám umožnily v krátkém čase navrhnout nový produkt a připravit ho na prodej právě v době, kdy je velmi potřebný,“ uvedl CEO Spanner SK Patrik Lišaník. 

Související články

Zaručeně zlepší den

Říkáte svým psům, že je máte rádi? Podle nové studie vám zvířata rozumí

Z ruiny hradu Hartenberg se díky nadšencům stala vyhledávaná památka

Jak na prevenci rakoviny prsu? Přečtěte si 9 tipů na zdravá prsa od neziskovky Loono

Student VUT v Brně vymyslel mobilní aplikaci, která zdarma doučí děti matematiku

Inspirativní rozhovor

Díky klientům poznávám sama sebe, říká pracovnice centra pro lidi bez domova

Díky klientům poznávám sama sebe, říká pracovnice centra pro lidi bez domova

Přečtěte si rozhovor se studentkou, která pracuje v brněnském Kontaktním centru pro lidi bez domova.