Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Mluvit o duševním zdraví není tabu, vzkazují organizátoři festivalu Na hlavu

2 minuty radosti
Zdroj fotografií: Festival Na hlavu

Věděli jste, že každý pátý dospělý Čech má závažné problémy s duševním zdravím? Jedná se o téma, před kterým bychom neměli zavírat oči. A právě proto vznikl festival Na hlavu, který se letos koná už po čtvrté.

Festival Na hlavu pořádá Národní ústav duševního zdraví. Jeho cílem je otevřít veřejnosti odborná témata související s duševním zdravím a dovolit jí nakouknout do tajů, které nám odkrývá výzkum mysli a mozku. Festival se uskuteční od 6. do 9. února v prostorách Městské knihovny v Praze a ve Studiu Hrdinů v podzemním podlaží Veletržního paláce .

Kromě projekcí filmů doplněných přednáškami odborníků se návštěvníci mohou těšit na semináře a diskuze či doprovodný program v podobě uměleckých vystoupení a výstav. To vše s touhou blíže představit oblast psychologické a psychiatrické péče, problematiky spánku, sexuality, umění, drog či virtuální aktivity. Nebudou chybět aktuální i často opomíjená témata, jako je environmentální úzkost, duševní zdraví (budoucích) maminek nebo třeba syndrom vyhoření. Ze známých osobností se představí například Simona Babčáková ve svém improvizačním představení.

Výtěžek ze vstupného poputuje na podporu aktivit, které pomáhají zlepšovat kvalitu života lidí s duševním onemocněním, a to zejména usilováním o jejich destigmatizaci.

Související články

Zaručeně zlepší den

Češi chtějí zálohované PET lahve. Jejich zavedení podporuje 74 procent z nich

Jak brát digitální detox vážně: inspirujte se indickou vesnicí

Zájem o fotovoltaiku a tepelná čerpadla trhá v Česku rekordy

Naděje v léčbě rakoviny: nová chemoimunoterapie zamezuje jejímu relapsu

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny. Papírová spižírna přehledně poradí, jak neplýtvat

Inspirace z knihovny. Papírová spižírna přehledně poradí, jak neplýtvat

Víte, jak správně skladovat konkrétní potraviny? Jak zužitkovat suroviny do posledního kousku? Nebo…