Mladí Češi budou moci vycestovat na pracovní dovolenou do Austrálie

Zdroj fotografie: Pexels

Legálně si přivydělat na dovolené v Austrálii bude nově každý rok umožněno pětistovce mladých Čechů. Pilotní program takzvaných pracovních dovolených pro zájemce do třiceti let spouští Ministerstvo zahraničních věcí od začátku března. Totéž bude platit pro Australany, kteří se vydají se stejným záměrem do Česka.

Pilotní program, který umožní po dobu jednoho roku po zemi cestovat a zároveň v ní legálně pracovat, se týká mladých zájemců mezi osmnácti a třiceti lety, v případě Australanů mezi osmnácti a šestadvaceti lety. Počet míst v programu je omezen na pět set účastníků z každé země za jeden rok. Čeští zájemci musí splňovat i další podmínky, například za sebou musí mít alespoň dva roky terciárního vzdělávání nebo musí prokázat znalost angličtiny.

Pilotní program, na kterém se loni na podzim dohodli čeští a australští diplomaté, bude trvat po dobu dvou let. Česká republika a Austrálie poté na základě vyhodnocení jeho fungování rozhodnou, zda a za jakých podmínek bude tento model pracovní dovolené pokračovat.

Zdroj: ČTK

Autor článku

Anna Silná