Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Mladí Češi budou moci vycestovat na pracovní dovolenou do Austrálie

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Pexels

Legálně si přivydělat na dovolené v Austrálii bude nově každý rok umožněno pětistovce mladých Čechů. Pilotní program takzvaných pracovních dovolených pro zájemce do třiceti let spouští Ministerstvo zahraničních věcí od začátku března. Totéž bude platit pro Australany, kteří se vydají se stejným záměrem do Česka.

Pilotní program, který umožní po dobu jednoho roku po zemi cestovat a zároveň v ní legálně pracovat, se týká mladých zájemců mezi osmnácti a třiceti lety, v případě Australanů mezi osmnácti a šestadvaceti lety. Počet míst v programu je omezen na pět set účastníků z každé země za jeden rok. Čeští zájemci musí splňovat i další podmínky, například za sebou musí mít alespoň dva roky terciárního vzdělávání nebo musí prokázat znalost angličtiny.

Pilotní program, na kterém se loni na podzim dohodli čeští a australští diplomaté, bude trvat po dobu dvou let. Česká republika a Austrálie poté na základě vyhodnocení jeho fungování rozhodnou, zda a za jakých podmínek bude tento model pracovní dovolené pokračovat.

Zdroj: ČTK

Související články

Zaručeně zlepší den

Studenti MENDELU propojují manažerské schopnosti s pomocí neziskovkám na každoročním Dobrotrhu

Vládní novinky: vyšší přídavky na děti a příspěvek na bydlení už i pro střední třídu

Čerpejte příspěvky státu. Pomůže vám uhradit zateplení nebo nová okna

Teprve 22letý student vymyslel čip s názvem Z2

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Poetický příběh o pouti jednoho hlemýždě vykouzlí úsměv na tváři nejen dětem

Inspirace z knihovny: Poetický příběh o pouti jednoho hlemýždě vykouzlí úsměv na tváři nejen dětem

Putovat světem a životem doslova hlemýždím tempem nemusí být nutně na škodu. Zvolnit v dnešní…