Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Česko mělo svého zástupce na Mezinárodní přehlídce veteránů. Teprve potřetí v historii

2 minuty radosti
Foto: BMW Group

Na prestižní přehlídce starých aut Concorso d’Eleganza Villa d‚Este u italského jezera Como se každoročně sjíždí majitelé těch nejluxusnějších kousků. Letošního ročníku se spolu s necelou padesátkou historických vozů zúčastnil také veterán českého sběratele a majitele aukčního portálu Jaroslava Brzoně.

Foto: BMW Group

Že i pouhá možnost být součástí této prestižní akce je pocta, dokládá podle Brzoně jemné síto výběru vozů, které pořadatelé na přehlídku pustí. „Musí být výjimečný, raritní, výroba ideálně v jednotkách či desítkách kusů, buď v původním stavu, nebo po velmi kvalitní renovaci, ideálně i se zajímavou historií,“ vypočítává kritéria pro server Aktuálně.cz.

Kromě tradiční výstavy je součástí akce také klání v několika kategoriích, ve kterých odborná porota hodnotí především eleganci a techniku. Držitelem celkového vítězství nazvaného Best of Show se stal Američan Brian Ross se svým Ferrari 250 GT TDF z roku 1956.

Vítězný vůz Best of Show. Foto: BMW Group

Český sběratel se na akci představil se svou Alfou Romeo 1900C Sprint Supergioiello z roku 1953. V kategorii poválečných italských GT s autem obsadil třetí místo, což hodnotí se značnou spokojeností. „Předčili jsme i největšího italského sběratele a podlehli jsme vítězi z Pebble Beach,“ zhodnotil výsledek Brzoň, který je za celou historii přehlídky od roku 1929 teprve třetím Čechem, který zde mohl vystavovat.

Zdroj: aktuálně.cz, bmwgroup.com

Související články

Zaručeně zlepší den

Vystřelování měsíčního prachu do vesmíru by mohlo zastavit globální oteplování

Policie v Peru našla více než 600 let starou vykopávku. Vezl ji kurýr

Vraťte se k jedné z nejoblíbenějších budovatelských her Pharaoh v nové předělávce

Lidé v zimě potřebují více spánku, zjistili vědci

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny. Papírová spižírna přehledně poradí, jak neplýtvat

Inspirace z knihovny. Papírová spižírna přehledně poradí, jak neplýtvat

Víte, jak správně skladovat konkrétní potraviny? Jak zužitkovat suroviny do posledního kousku? Nebo…