Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Metallica je minulostí. Kočičí metalová kapela vydala svůj první singl

Ilustrační foto: Unsplash

Jsou čtyři, říkají si Cattera a hrají pěkně ostrou muziku. A taky to jsou kočky. Jako opravdové kočky. Mňoukající, v tomto případě za vydatně drsného podkresu. Je tu ještě někdo, kdo teď nemá touhu si jejich debutový singl poslechnout?

První píseň kapely Cattera nese název Hunger of the Beast a ano, opravdu se v ní mňouká. Singl lze zakoupit na webových stránkách tohoto netradičního hudebního uskupení. Sto procent výtěžku přitom putuje na podporu organizace Whiskers-A-GoGo, která se – ne zrovna překvapivě – věnuje záchraně opuštěných koček a hledáním jejich nových, hřejivých domovů.

Vizuál prvního singlu kapely Cattera. Foto: se svolením portálu Bandcamp

Když pocházíte z ulice, máte hodně co říct a taky spoustu přátel tam venku, kterým chcete pomoct. Zachraňovat kočky není jednoduché ani levné, takže jsme nadšeni, že můžeme takto pomoct,“ uvedl Roope-Shakir, frontman kapely, který je zároveň sám zachráněný z ulice výše zmíněnou organizací. Jeho nová majitelka měla hned po seznámení jasno, že její mazlíček je pro metalovou kapelu jako stvořený, což se později potvrdilo. I díky jeho umu se už podařilo na dobrou kočičí věc vybrat přes jeden tisíc dolarů.

Související články

Zaručeně zlepší den

Zahradničení léčí psychiku a zvyšuje fyzickou kondici, potvrdila nová studie

Zvířecí terapie vrací lidem chuť do života. S delfíny je to neuvěřitelný zážitek, říká spoluzakladatelka Pomocných tlapek Michaela Freeman

Nový protinádorový přípravek pomůže prvním pacientům

Jedlá potravinářská fólie potěší životní prostředí a udrží jídlo déle čerstvé

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Mám pro vás hádanku. Pochází z planetky B612, přeje si nakreslit beránka a už více než…