Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Marihuana může zachránit životy zvířat. V Kolumbii s ní léčí mazlíčky

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Ani zvířatům se nevyhýbají zdravotní neduhy. V některých případech se musí sahat po řešeních, jako je eutanázie. Tomu by se však někdy dalo vyhnout. Řešením může být konopí, což ukazuje Kolumbie, jedná z prvních zemí, která povolila veterinářům předepisovat k léčbě zvířat marihuanové přípravky. Informoval o tom server Aktuálně.

Podle odborníků se kolumbijským domácím mazlíčkům může výrazně zlepšit kvalita života. Marihuanové přípravky od veterináře jim totiž mohou zmírnit chronické bolesti či pomoci těm, kteří trpí artritidou, zánětlivými či neurodegenerativními chorobami nebo zažívacími problémy. Podle některých expertů mohou i mírnit agresi či úzkost. Některým zvířatům mohou tato speciální léčiva dokonce zachránit život. „V případě starších psů nebo těch, kteří trpí například chronickým onemocněním ledvin nebo cukrovkou, jsme pozorovali velmi dobré výsledky,“ řekla agentuře EFE Johana Molinaová z veterinární ordinace ve městě Barranquilla.

Podávat marihuanu mazlíčkům je však možné pouze po konzultaci s odborníkem. Není totiž vyloučeno předávkování, jehož následkem by mohla být smrt. Vždy je tedy potřeba se nejprve poradit s veterinářem, který posoudí, zda je v konkrétním případě léčba vhodná, a doporučí přesné dávkování přípravků. Konopí obsahuje řadu takzvaných kanabinoidů, z nichž je pro zvířata nebezpečný tetrahydrokanabinol (THC). V léčivých přípravcích pro ně se používá kanabidiol (CBD), který není psychoaktivní.

Zdroj: Aktuálně, All The Best Pet Care

Související články

Zaručeně zlepší den

Víme, která města dělají svět lepším

Každá situace může být lekcí, která přináší nové poznání, říká ředitelka chráněné dílny Vlasta Urbanová

Nejlepším přítelem člověka byla dříve liška, zjistili vědci

Delší život pro psí mazlíčky díky protinádorové vakcíně

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Novinářky vykreslují ne vždy růžovou realitu médií, dodají ale sílu

Inspirace z knihovny: Novinářky vykreslují ne vždy růžovou realitu médií, dodají ale sílu

Vídáme je každý den v televizi, čteme jejich články nebo hltáme zpravodajství z válečné fronty.…