Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Marihuana může zachránit životy zvířat. V Kolumbii s ní léčí mazlíčky

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Ani zvířatům se nevyhýbají zdravotní neduhy. V některých případech se musí sahat po řešeních, jako je eutanázie. Tomu by se však někdy dalo vyhnout. Řešením může být konopí, což ukazuje Kolumbie, jedná z prvních zemí, která povolila veterinářům předepisovat k léčbě zvířat marihuanové přípravky. Informoval o tom server Aktuálně.

Podle odborníků se kolumbijským domácím mazlíčkům může výrazně zlepšit kvalita života. Marihuanové přípravky od veterináře jim totiž mohou zmírnit chronické bolesti či pomoci těm, kteří trpí artritidou, zánětlivými či neurodegenerativními chorobami nebo zažívacími problémy. Podle některých expertů mohou i mírnit agresi či úzkost. Některým zvířatům mohou tato speciální léčiva dokonce zachránit život. „V případě starších psů nebo těch, kteří trpí například chronickým onemocněním ledvin nebo cukrovkou, jsme pozorovali velmi dobré výsledky,“ řekla agentuře EFE Johana Molinaová z veterinární ordinace ve městě Barranquilla.

Podávat marihuanu mazlíčkům je však možné pouze po konzultaci s odborníkem. Není totiž vyloučeno předávkování, jehož následkem by mohla být smrt. Vždy je tedy potřeba se nejprve poradit s veterinářem, který posoudí, zda je v konkrétním případě léčba vhodná, a doporučí přesné dávkování přípravků. Konopí obsahuje řadu takzvaných kanabinoidů, z nichž je pro zvířata nebezpečný tetrahydrokanabinol (THC). V léčivých přípravcích pro ně se používá kanabidiol (CBD), který není psychoaktivní.

Zdroj: Aktuálně, All The Best Pet Care

Související články

Zaručeně zlepší den

Jak prospět svému zdraví? Pijte zelený čaj

V Českém Švýcarsku vyrašily první zelené výhonky rostlin

Z Paříže do Berlína za hodinu: Vítejte v budoucnosti vysokorychlostní železniční dopravy v Evropě

Náplast, která zaznamená stav vašich orgánů. Seznamte se s novinkou na poli medicíny

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Veršovaný herbář plný legrace. Květolelo vypráví příběhy z folklóru českých bylin

Inspirace z knihovny: Veršovaný herbář plný legrace. Květolelo vypráví příběhy z folklóru českých bylin

Je červen – období, kdy většinu volného času trávíme v parcích, v lese, u vody nebo na procházkách…