Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Marihuana může zachránit životy zvířat. V Kolumbii s ní léčí mazlíčky

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Ani zvířatům se nevyhýbají zdravotní neduhy. V některých případech se musí sahat po řešeních, jako je eutanázie. Tomu by se však někdy dalo vyhnout. Řešením může být konopí, což ukazuje Kolumbie, jedná z prvních zemí, která povolila veterinářům předepisovat k léčbě zvířat marihuanové přípravky. Informoval o tom server Aktuálně.

Podle odborníků se kolumbijským domácím mazlíčkům může výrazně zlepšit kvalita života. Marihuanové přípravky od veterináře jim totiž mohou zmírnit chronické bolesti či pomoci těm, kteří trpí artritidou, zánětlivými či neurodegenerativními chorobami nebo zažívacími problémy. Podle některých expertů mohou i mírnit agresi či úzkost. Některým zvířatům mohou tato speciální léčiva dokonce zachránit život. „V případě starších psů nebo těch, kteří trpí například chronickým onemocněním ledvin nebo cukrovkou, jsme pozorovali velmi dobré výsledky,“ řekla agentuře EFE Johana Molinaová z veterinární ordinace ve městě Barranquilla.

Podávat marihuanu mazlíčkům je však možné pouze po konzultaci s odborníkem. Není totiž vyloučeno předávkování, jehož následkem by mohla být smrt. Vždy je tedy potřeba se nejprve poradit s veterinářem, který posoudí, zda je v konkrétním případě léčba vhodná, a doporučí přesné dávkování přípravků. Konopí obsahuje řadu takzvaných kanabinoidů, z nichž je pro zvířata nebezpečný tetrahydrokanabinol (THC). V léčivých přípravcích pro ně se používá kanabidiol (CBD), který není psychoaktivní.

Zdroj: Aktuálně, All The Best Pet Care

Související články

Zaručeně zlepší den

Policie v Peru našla více než 600 let starou vykopávku. Vezl ji kurýr

Němci se loučí s obezitou. Omezují reklamy na nezdravé jídlo

Lidé v zimě potřebují více spánku, zjistili vědci

Restaurace začínají nabízet předplatné, aby si zajistily návštěvnost

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak znovu nalézt sebe sama? Pohádkový návod přináší kniha Ztracená duše

Inspirace z knihovny: Jak znovu nalézt sebe sama? Pohádkový návod přináší kniha Ztracená duše

I dospělí potřebují čas od času pohádky, které je pohladí po srdci. Držitelka Nobelovy ceny za…