Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Legalizace marihuany v Německu je na spadnutí

Ilustrační foto: Pexels

Legalizace konopí je stále větším tématem ve většině států Evropy. V sousedním Německu už udělali první krok k legalizaci konopí a hašiše. Tamní vládní představitelé se totiž chystají schválit plán liberalizace pravidel pro pěstování, přechovávání i prodej této rostliny. Návrh zákona nyní projednává vláda, informoval server Radio Wave.

Zákon na legalizaci konopí by mohl dospělým umožňovat držení až 25 gramů konopí a pěstování tří rostlin pro vlastní potřebu. Zároveň by legislativa povolovala i prodej této lehké drogy. Ten by byl možný pouze ve specializovaných prodejnách, takzvaných konopných klubech a byl by přísně regulován. Prodejci by museli konopí prodávat pouze v neutrálním balení a museli by kontrolovat i prodané množství této látky na zákazníka. Maximálně by si lidé v konopných klubech mohli za jeden měsíc koupit 50 gramů této drogy.

Cílem reformy je pomoci k vytlačení černého trhu, snížení kriminality. Sloužit by měla taky k ochraně spotřebitelů před kontaminovanými konopnými produkty. Legalizace by rovněž měla pomoci německému rozpočtu. Podle propočtů německého ministerstva zdravotnictví by mělo dojít k úspoře víc než 1 miliardy eur ročně, což je v přepočtu přes 24 miliard korun. V případě schválení zákon bude muset ratifikovat ještě německý parlament. 

Související články

Zaručeně zlepší den

„Málokdo vidí, co vše musí malý farmář obětovat. Přesto jsem v této práci našla smysl života,“ říká zakladatelka permakulturní farmy Simona Hrochová 

V USA budují největší most pro divokou zvěř na světě

Letní čtení: 5 knižních tipů, které si nesmíte nechat ujít

Zahradničení výrazně zlepšuje kvalitu spánku u dospělých

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Vzdát můžeš zítra. Richard Štěpánek ve své knize povzbuzuje k životu

Inspirace z knihovny: Vzdát můžeš zítra. Richard Štěpánek ve své knize povzbuzuje k životu

Vždycky je pro co žít. Touto větou by se dal shrnout obsah knihy Vzdát můžeš zítra, kterou napsal…