Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Lidé v nouzi mohou v Praze nově využít krizové byty

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Pixabay.com

Pražané, kteří se náhle ocitnou v těžké a závažné bytové tísni, jíž nejsou sami schopni vyřešit, mají možnost využít takzvané krizové byty. Dotyční je mohou obývat tři měsíce, v odůvodněných případech může být doba užívání prodloužena o další tři měsíce, ale pouze jedenkrát. Během této doby mají lidé možnost postavit se znovu na vlastní nohy – najít si práci, vlastní bydlení, popřípadě vyřešit osobní vztahy.

Krizové byty vlastní město Praha. Jejich zásadní výhodou ve srovnání s pronájmem standardních magistrátních bytů je skutečnost, že krizový byt lze pronajmout během dnů, maximálně týdnů. U ostatních bytů bývá čekací doba mnohonásobně delší. To se v případě nouzových situací (domácí násilí, havárie, hrozba vyklizení bytu), kdy je potřeba jednat rychle, jevilo jako neefektivní. Krizové byty jsou tedy ideálním řešením. „Pokud se odbor bytového fondu dozví o člověku v nouzi nebo se takový sám o pomoc přihlásí, dojde k okamžitému vyhodnocení případu a najdou se mu obratem ubytovací kapacity,“ uvedl radí pro oblast bydlení a transparentnost Adam Zábranský.

Možnost pronajmout si krizový byt mají lidé ve složité životní situaci od května 2019. Od srpna ji zatím využilo 19 osob. Jedná se zejména o osoby, které se ocitly ze dne na den na ulici, v ohrožení života. Jsou zde také rodiny, které už dále nemohou setrvávat v azylovém domě, rodiny v rozvodovém řízení nebo senioři.

Související články

Zaručeně zlepší den

Ostravští lékaři objevili způsob, jak pomoci s bojem proti rakovině kostní dřeně

Darujte stolici. Centrální banka vznikne v Česku

Brit uběhl v roce 2022 každý den maraton a výtěžek věnoval na pomoc lidem s rakovinou

Dospívající, kteří prožijí pocit lásky, vyrůstají ve zdravé dospělé, zjistili vědci

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Mnich, který prodal své ferrari, vás vytrhne ze zběsilé jízdy životem

Inspirace z knihovny: Mnich, který prodal své ferrari, vás vytrhne ze zběsilé jízdy životem

Za peníze si štěstí nekoupíš. Pracovní úspěchy nepředčí rodinné zázemí. Radost se skrývá v …