Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Lidé v nouzi mohou v Praze nově využít krizové byty

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Pixabay.com

Pražané, kteří se náhle ocitnou v těžké a závažné bytové tísni, jíž nejsou sami schopni vyřešit, mají možnost využít takzvané krizové byty. Dotyční je mohou obývat tři měsíce, v odůvodněných případech může být doba užívání prodloužena o další tři měsíce, ale pouze jedenkrát. Během této doby mají lidé možnost postavit se znovu na vlastní nohy – najít si práci, vlastní bydlení, popřípadě vyřešit osobní vztahy.

Krizové byty vlastní město Praha. Jejich zásadní výhodou ve srovnání s pronájmem standardních magistrátních bytů je skutečnost, že krizový byt lze pronajmout během dnů, maximálně týdnů. U ostatních bytů bývá čekací doba mnohonásobně delší. To se v případě nouzových situací (domácí násilí, havárie, hrozba vyklizení bytu), kdy je potřeba jednat rychle, jevilo jako neefektivní. Krizové byty jsou tedy ideálním řešením. „Pokud se odbor bytového fondu dozví o člověku v nouzi nebo se takový sám o pomoc přihlásí, dojde k okamžitému vyhodnocení případu a najdou se mu obratem ubytovací kapacity,“ uvedl radí pro oblast bydlení a transparentnost Adam Zábranský.

Možnost pronajmout si krizový byt mají lidé ve složité životní situaci od května 2019. Od srpna ji zatím využilo 19 osob. Jedná se zejména o osoby, které se ocitly ze dne na den na ulici, v ohrožení života. Jsou zde také rodiny, které už dále nemohou setrvávat v azylovém domě, rodiny v rozvodovém řízení nebo senioři.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Praha znovu ovládla anketu o nejlepší místo pro život. Zjistěte, jak se umístil váš kraj

Průlom v boji proti koronaviru. Nový test přináší přesné výsledky už za 90 minut

Novinka v léčbě cukrovky. Horké koupele mají dobrý vliv na krevní tlak i obezitu

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.