Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Kreativní galerie nabízí firmám možnost posunout svoje podnikání

Kreativní voucher od Jihomoravského inovačního centra je poukaz na spolupráci firem a kreativců, jehož cílem je podpořit podnikání jihomoravských technologických společností. Zdroj: archiv JIC

Až do 15. ledna je otevřená kreativní galerie jihomoravských profesionálů, v níž mohou agentury i různí kreativci ukázat své portfolio a mít tak možnost spolupracovat s profesionálními technologickými firmami. Společnosti si poté z přihlášených zájemců vyberou ty, kteří je zaujali, a společně se pustí do činnosti, na kterou jim Brno přispěje prostřednictvím kreativního voucheru až sto tisíc korun.

Do galerie se na stránkách Jihomoravského inovačního centra mohou hlásit kreativci z řad architektů, odborníků na branding, UX i design služeb, copywriterů, marketérů, webdesignerů, průmyslových i grafických designerů i lidé věnující se scénografii, hudbě a zvuku nebo videu. Stačí se zaregistrovat, vyplnit profil a uvést alespoň tři doporučení od zákazníků a pět ukázek práce pro každou z přihlášených kategorií. Poté si firmy vyberou vhodné kandidáty a připraví návrh spolupráce. Pro jednotlivce může být velkou motivací stotisícový příspěvek od města Brna.

Kreativní voucher od Jihomoravského inovačního centra je poukaz na spolupráci firem a kreativců, jehož cílem je podpořit podnikání jihomoravských technologických společností. Brno tak podporuje profesionály z kreativních průmyslů, kteří v jihomoravské metropoli působí. Letošní rok Brno na kreativní vouchery vyčlenilo čtyři miliony korun, přičemž vylosované spolupráce dosáhnou na finanční injekci v hodnotě až 75 procent nákladů, maximálně tedy 100 tisíc korun. Podobný projekt se uskutečňuje v České republice poprvé.

Související články

Inspirace

Nový systém pomůže lékařům se lépe zorientovat ve zdravotních datech pacientů

Inspirace

Kreativní umělec rozzářil přechody v Madridu barvami

Byznys

Forbes opět sestavil seznam 30 talentovaných Čechů do 30 let

Inspirace

Virtuální realita vstupuje do světa fitness, umožní létat

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Praha znovu ovládla anketu o nejlepší místo pro život. Zjistěte, jak se umístil váš kraj

Průlom v boji proti koronaviru. Nový test přináší přesné výsledky už za 90 minut

Brněnští vědci vyvinuli nový tlumič pro vlaky. Zvýší jejich rychlost a ochrání koleje

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.