Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Když zvířata pomáhají. Orangutan podal ruku muži v řece zamořené hady

Zdroj fotografií: Anil Prabhakar, Instagram

I zvířata mají srdce a v leckterých situacích se umějí zachovat nesmírně soucitně. Dokazuje to dojemné setkání mezi orangutanem a mužem v Borneu. Amatérský fotograf Anil Prabhakar zachytil okamžik, kdy lidoop natáhl ruku, aby pomohl muži ven z vody plné hadů. Informoval o tom zpravodajský server CNN.

Prabhakar se účastnil safari v chráněné rezervaci spravované Bornejskou nadací pro přežití orangutanů. „Správci rezervace dostali informaci o tom, že se v tamní oblasti nacházejí hadi. Proto se tam vydal strážce, aby je odchytil. Orangutan se k muži v bahnité vodě přiblížil velice blízko a podal mu ruku,“ popsal situaci fotograf Prabhakar. „Vypadalo to, jako kdyby orangutan říkal: ‚Můžu nějak pomoci?‘ Byl to velmi emotivní okamžik,“ doplnil.

Orangutani patří mezi kriticky ohrožené lidoopy indonéského poloostrova. Nacházejí se převážně v Borneu a Sumatře v Indonésii. Zbývajících 10 procent je možné potkat také v Malajsii. Odhaduje se přitom, že populace orangutanů v Borneu se za poslední tři generace snížila o více než 80 procent. Bornejská nadace pomáhá jedincům, kteří jsou zranění, ohrožení lovci nebo čelí zničení jejich domovů. Jakmile je to možné, nadace navrací zdravá zvířata zpět do jejich přirozeného prostředí. 

Související články

Zaručeně zlepší den

Průlomový výzkum je nadějí v boji proti nejnákladnější nemoci na světě

Českou aplikaci pro duševní wellbeing VOS.health využívá celý svět

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Začněte se hýbat. Krátké procházky prospívají zdraví

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Utopia Avenue přináší příběh fiktivní kapely z 60. let

Inspirace z knihovny: Utopia Avenue přináší příběh fiktivní kapely z 60. let

Jaké bylo mít hudební skupinu v 60. letech minulého století? Celosvětově uznávaný spisovatel David…