Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Když hudba pomáhá. Lady Gaga uspořádala virtuální koncert na podporu boje proti koronaviru

Zdroj fotografií: Canva

Současná pandemie alespoň jeden přínos má – spojuje lidská srdce. Podařilo se to světoznámé zpěvačce Lady Gaga, která ve spolupráci s komunitou Global Citizen a Světovou zdravotnickou organizací uspořádala virtuální koncert na pomoc v boji proti koronaviru.

Koncert s názvem One World: Together at Home trval osm hodin a přenášel jej jak YouTube, tak velké americké televizní stanice. Do dobročinné akce se zapojila celá řada známých hudebníků jako Elton John, Paul McCartney, Billie Eilish, John Legend, Jessie J, Taylor Swift a další. Vystoupila i bývalý první dáma Spojených států Michelle Obama, která vyjádřila soustrast nad nastalou situací. Všichni vystupující vysílali online z pohodlí domova. Celý záznam akce je možné si přehrát zcela zdarma zde.

Během vystoupení se vybralo 127,9 milionu dolarů (asi 3,2 miliardy korun). Na dobročinné konto přispěly také společnosti jako IBM, Cisco nebo Apple. Výtěžek nyní míří do fondu Světové zdravotnické organizace. Peníze pak zamíří k potřebným po celém světě. Cílem akce bylo kromě vybrání potřebných financí také podpořit zdravotnické pracovníky a další personál bojující s virem.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.