Když hudba pomáhá. Lady Gaga uspořádala virtuální koncert na podporu boje proti koronaviru

Zdroj fotografií: Canva

Současná pandemie alespoň jeden přínos má – spojuje lidská srdce. Podařilo se to světoznámé zpěvačce Lady Gaga, která ve spolupráci s komunitou Global Citizen a Světovou zdravotnickou organizací uspořádala virtuální koncert na pomoc v boji proti koronaviru.

Koncert s názvem One World: Together at Home trval osm hodin a přenášel jej jak YouTube, tak velké americké televizní stanice. Do dobročinné akce se zapojila celá řada známých hudebníků jako Elton John, Paul McCartney, Billie Eilish, John Legend, Jessie J, Taylor Swift a další. Vystoupila i bývalý první dáma Spojených států Michelle Obama, která vyjádřila soustrast nad nastalou situací. Všichni vystupující vysílali online z pohodlí domova. Celý záznam akce je možné si přehrát zcela zdarma zde.

Během vystoupení se vybralo 127,9 milionu dolarů (asi 3,2 miliardy korun). Na dobročinné konto přispěly také společnosti jako IBM, Cisco nebo Apple. Výtěžek nyní míří do fondu Světové zdravotnické organizace. Peníze pak zamíří k potřebným po celém světě. Cílem akce bylo kromě vybrání potřebných financí také podpořit zdravotnické pracovníky a další personál bojující s virem.

Související články

Zaručeně zlepší den

České hlavičky uspíšily vývoj nového léku na koronavirus

Proč prádlo usušené na slunci tak krásně voní? Dánští vědci tuto záhadu objasnili

Živé sekačky v Jeseníkách. Podívejte se, jak se seká tráva v souladu s přírodou

Zubři málem vyhynuli. Teď se vracejí do volné přírody po celé Evropě

Inspirativní rozhovor

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Přečtěte si rozhovor se zakladatelkou projektu Chcu to v Brně, jehož prostřednictvím brněnští studenti pomáhají občanům se podílet na veřejném dění.