Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Každý vstřícný krok se počítá. Spojte výlet do přírody s podporou dětí z dětských domovů

Ilustrační foto: Unsplash

Celebrity, firmy i jednotlivci se o víkendu vydají na výlet za šířením dobra. Účastníci výzvy 16 kilometrů na podporu NFVK pomohou svým dobrovolným příspěvkem dětem a dospívajícím z dětských domovů.

Pochod se uskuteční o víkendu 26. a 27. června. Zapojit se může kdokoliv – stačí se registrovat na nové dárcovské sociální síti breegy. Po zaplacení dobrovolného startovného se účastníci vydají na šestnáctikilometrový výlet, kterým podpoří Nadační fond Veroniky Kašákové zaměřený na pomoc dětem v ústavní péči. Do pochodu se zapojí také děti z deseti dětských domovů, které doprovodí známé osobnosti v čele s Alicí Bendovou, Hanou Mašlíkovou nebo Janem Vojáčkem.

Chceme upozornit na to, že z dětských domovů odcházejí mladí se spíše symbolickým příspěvkem 25 tisíc korun. Ten stačí na kauci k bydlení a na přežití v prvním měsíci. Většinou ale tito lidé nevědí, jak zařídit základní praktické záležitosti. Chtěli bychom proto asistovat všem dětem, které naši pomoc potřebují,“ uvedla Veronika Kašáková.

Na síti breegy se pak lidé mohou stát pravidelnými dárci. „I malé, ale pravidelné příspěvky mohou usnadnit život těm, které nepotkalo tolik štěstí,“ uvedl spoluzakladatel nové dárcovské platformy Adam Pavelka. Měsíční příspěvek tak může mít jakoukoliv hodnotu – třeba i symbolických padesát korun.

Související články

Zaručeně zlepší den

Studium v zahraničí je pro studenty neocenitelné, říká Tomáš, pořadatel EduFestivalu pro studenty i rodiče

V poušti kvete život. Zeleň rozzářila nejsušší místo světa

Pražská Lennonova zeď má nový kabátek. Jak vypadá?

Máte doma talentované dítě? Přihlaste ho do nového ročníku Zlatého oříšku

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Uzavřete se sebou čtyři dohody, které vám změní život

Inspirace z knihovny: Uzavřete se sebou čtyři dohody, které vám změní život

Jak se zbavit očekávání, předsudků a zažitých konvencí a najít skutečnou osobní svobodu? S tímto…