Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Radost z pohybu: jak si v létě zlepšit náladu sportováním

Ilustrační foto: Pixabay

Léto je ideálním obdobím pro venkovní pohybové aktivity. Pro mnohé z nás je radost z pohybu klíčovým faktorem pro udržení aktivního životního stylu. Seznamte se se třemi různými způsoby, jak si užít pohyb v létě. Vyzkoušejte je a uvidíte, jak vám do vašeho života mohou přinést radost.

Procházky a cyklistika 

Chcete si užít pohyb v létě i v horkých dnech? Vydejte se na procházku nebo cyklistický výlet do přírody. Zelené lesy, osvěžující jezera a malebná pole nabízejí úchvatné scenérie, které dodají pohybovým aktivitám úplně nový rozměr. Procházka lesem či výlet v horách jsou nejen fyzicky prospěšné, ale také povzbudivé pro naši mysl. Cyklistika je skvělou alternativou, která nám umožní prozkoumat větší území a objevovat nová místa. Pohyb na čerstvém vzduchu a slunci vám zaručeně dodá energii a zlepší náladu.

Ilustrační foto: Freepik

Vodní radovánky a plážové sporty

Léto je rovněž skvělou příležitostí pro vodní radovánky a sporty na pláži. Plavání je výbornou formou cvičení pro celé tělo a uleví nám od letních veder. Surfování a paddleboarding poskytují vzrušující adrenalinový zážitek a spojení s přírodou. Pokud je vám příjemnější pobyt na souši, zahrajte si plážové sporty jako plážový volejbal nebo plážový fotbal se skupinou přátel, což vám přinese spoustu smíchu a zážitků.

Taneční kurzy a venkovní cvičení

Máte rádi hudbu a pohyb? Pak pro vás léto může být skvělou příležitostí k vyzkoušení tanečních kurzů nebo cvičení venku. Mnoho parků a veřejných míst nabízí venkovní lekce jógy, pilates nebo zumby, které představují zábavnou formu cvičení pro všechny věkové kategorie. Tancování má navíc pozitivní vliv na psychiku a pomáhá nám uvolnit se. Nechce se vám tančit před lidmi, které neznáte? Zorganizujte vlastní taneční party doma nebo na zahradě s rodinou a přáteli. Kombinace pohybu a hudby vám zaručeně dodá novou energii.

Související články

Zaručeně zlepší den

Praha je čtvrtým nejbohatším místem v EU

V Portugalsku najdete nejlepší pláž světa

Méně jíst dramaticky prodlužuje život a zpomaluje stárnutí mozku

Psaní rukou zlepšuje spojení v mozku více než psaní na klávesnici

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Lepší vztahy začínají správným rozhodnutím. Kniha Volba lásky vám otevře srdce

Inspirace z knihovny: Lepší vztahy začínají správným rozhodnutím. Kniha Volba lásky vám otevře srdce

Snad každý chce mít hezké vztahy s partnerem, rodinou, přáteli a kolegy v práci. Ne vždy se nám to…