Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Kam na střední? S výběrem té pravé pomůže jihomoravským žákům webová aplikace

Zdroj fotografií: vyberskoly.cz

Správně si vybrat střední školu je opravdu těžký úkol, který je v době nouzového stavu ještě náročnější. Zrušené dny otevřených dveří a veletrhy se proto Jihomoravský kraj rozhodl kompenzovat. Budoucím středoškolákům i jejich rodičům nabízí přehlednou aplikaci vyberskoly.cz, v níž mohou najít všechny potřebné informace, prohlédnout si prostředí jednotlivých škol, a dokonce si pustit videa s hodnocením od samotných žáků.

Jednoduchá filtrace škol, interaktivní mapa, porovnávací tabulka nebo fotografie – to vše nabízí aplikace Výběr školy přehledně a na jednom místě. Zájemci zde najdou kompletní seznam středních škol Jihomoravského kraje, včetně těch soukromých, které mohou třídit podle řady kritérií. Fanoušky statistik potěší ověřená data o skutečném počtu uchazečů za několik posledních let. Snadno si tak zhodnotí své šance na přijetí. Ti, kteří ocení osobnější údaje, si mohou pročíst detailní medailonky jednotlivých oborů nebo srovnání podobných škol.

Přehledný filtr pomůže budoucím středoškolákům s výběrem.

„Řada škol navíc přidala do galerie i na míru vytvořené video s hodnocením školy ze strany samotných žáků,“ prozrazuje web městské části Brno-střed. Samozřejmostí jsou pak veškeré kontakty potřebné pro komunikaci se zástupci škol a obsáhlá fotogalerie. Aplikace, která má mimo jiné nahradit zrušený Festival vzdělávání na brněnském výstavišti s každoroční návštěvností přes 10 tisíc dětí a rodičů z celého kraje, funguje i na mobilních telefonech.

Související články

Zaručeně zlepší den

Ve vesmíru možná existuje další oceán, zjistili vědci

Práce z domova má výrazný ekologický přínos, ukazuje studie

Vůně způsobuje závislost na Disneylandu

Bhútán hlásí navýšení počtu sněžných levhartů o 40 procent

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Mistrem života je každý z nás. Zjistěte, jak aktivovat svůj potenciál

Inspirace z knihovny: Mistrem života je každý z nás. Zjistěte, jak aktivovat svůj potenciál

Život před každého z nás bez výjimky staví různé zkoušky. K někomu přichází v podobě nemocí, k…