Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Kam na střední? S výběrem té pravé pomůže jihomoravským žákům webová aplikace

Zdroj fotografií: vyberskoly.cz

Správně si vybrat střední školu je opravdu těžký úkol, který je v době nouzového stavu ještě náročnější. Zrušené dny otevřených dveří a veletrhy se proto Jihomoravský kraj rozhodl kompenzovat. Budoucím středoškolákům i jejich rodičům nabízí přehlednou aplikaci vyberskoly.cz, v níž mohou najít všechny potřebné informace, prohlédnout si prostředí jednotlivých škol, a dokonce si pustit videa s hodnocením od samotných žáků.

Jednoduchá filtrace škol, interaktivní mapa, porovnávací tabulka nebo fotografie – to vše nabízí aplikace Výběr školy přehledně a na jednom místě. Zájemci zde najdou kompletní seznam středních škol Jihomoravského kraje, včetně těch soukromých, které mohou třídit podle řady kritérií. Fanoušky statistik potěší ověřená data o skutečném počtu uchazečů za několik posledních let. Snadno si tak zhodnotí své šance na přijetí. Ti, kteří ocení osobnější údaje, si mohou pročíst detailní medailonky jednotlivých oborů nebo srovnání podobných škol.

Přehledný filtr pomůže budoucím středoškolákům s výběrem.

„Řada škol navíc přidala do galerie i na míru vytvořené video s hodnocením školy ze strany samotných žáků,“ prozrazuje web městské části Brno-střed. Samozřejmostí jsou pak veškeré kontakty potřebné pro komunikaci se zástupci škol a obsáhlá fotogalerie. Aplikace, která má mimo jiné nahradit zrušený Festival vzdělávání na brněnském výstavišti s každoroční návštěvností přes 10 tisíc dětí a rodičů z celého kraje, funguje i na mobilních telefonech.

Související články

Zaručeně zlepší den

Jak na šťavnatá a chutná rajčata? Účinné hnojivo může být levné a zcela přírodní

Zelený zázrak ve stavebnictví. Budovy z technického konopí snižují uhlíkovou stopu a šetří energii

Stačí jedno gesto. Oběti domácího násilí mohou požádat o pomoc tímto nenápadným signálem

Superhrdina mezi rostlinami. Nenápadný keř funguje jako přirozená čistička vzduchu

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Mám pro vás hádanku. Pochází z planetky B612, přeje si nakreslit beránka a už více než…