Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Kam na podzimní výlet? Za novou expozicí do Zoo Ostrava

Zdroj fotografií: Zoo Ostrava

Chcete si užít poslední teplo slunečních paprsků naplno a hledáte tip na výlet? Ostravská zoologická zahrada nově otevřela expozici Zahradní umění Dálného východu. Hned u vstupu do zoo si tak můžete prohlédnout prvky čínských zahrad, společně s vzácnými rostlinami, exotickými rybami i ptactvem.

Nová expozice vznikla rozšířením a přestavbou stávající Čínské zahrady a navazuje na sbírku bonsají a ornamentálních stromů. U vstupu do expozice zahrad Dálného východu návštěvníky čekají originální čínské keramické nádoby s vodními rostlinami a hejnem karasů zlatých. Po kamenné stezce lemované rostlinami se všichni mohou projít k novému jezírku s kriticky ohroženými jesetery ruskými a vyzou velkou. Expozici obývá také několik druhů ptáků – kachničky mandarinské, čápi černí a husy labutí.

Základními prvky čínského zahradního umění jsou kámen, voda a rostliny. Kámen je symbolem obdivovaných hor, voda působí povzbudivě a do zahrady přináší život, rostliny pak dovedou svými tvary a barvami stimulovat smysly. Čínské zahradní prostory jsou vytvářeny tak, aby zde žádný z prvků nebyl dominantní. Rozvržení kamenů, rostlin, budov a výzdoby vytváří dokonalou rovnováhu.

Související články

Zaručeně zlepší den

Móda, která nikdy neskončí na skládce. Český start-up mění svět oblečení(m)

Bývalý motocyklový závodník zachránil posádku sanitky. Získal cenu Gentleman silnic

Pražská veřejná doprava není zdrojem nákazy covidu, potvrdili vědci

Imunita proti koronaviru by mohla být doživotní. Nové výzkumy předčily očekávání

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Mám pro vás hádanku. Pochází z planetky B612, přeje si nakreslit beránka a už více než…