Kam na podzimní výlet? Za novou expozicí do Zoo Ostrava

Zdroj fotografií: Zoo Ostrava

Chcete si užít poslední teplo slunečních paprsků naplno a hledáte tip na výlet? Ostravská zoologická zahrada nově otevřela expozici Zahradní umění Dálného východu. Hned u vstupu do zoo si tak můžete prohlédnout prvky čínských zahrad, společně s vzácnými rostlinami, exotickými rybami i ptactvem.

Nová expozice vznikla rozšířením a přestavbou stávající Čínské zahrady a navazuje na sbírku bonsají a ornamentálních stromů. U vstupu do expozice zahrad Dálného východu návštěvníky čekají originální čínské keramické nádoby s vodními rostlinami a hejnem karasů zlatých. Po kamenné stezce lemované rostlinami se všichni mohou projít k novému jezírku s kriticky ohroženými jesetery ruskými a vyzou velkou. Expozici obývá také několik druhů ptáků – kachničky mandarinské, čápi černí a husy labutí.

Základními prvky čínského zahradního umění jsou kámen, voda a rostliny. Kámen je symbolem obdivovaných hor, voda působí povzbudivě a do zahrady přináší život, rostliny pak dovedou svými tvary a barvami stimulovat smysly. Čínské zahradní prostory jsou vytvářeny tak, aby zde žádný z prvků nebyl dominantní. Rozvržení kamenů, rostlin, budov a výzdoby vytváří dokonalou rovnováhu.

Autor článku

Eva Krejčí