Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Kam na podzimní výlet? Za novou expozicí do Zoo Ostrava

Zdroj fotografií: Zoo Ostrava

Chcete si užít poslední teplo slunečních paprsků naplno a hledáte tip na výlet? Ostravská zoologická zahrada nově otevřela expozici Zahradní umění Dálného východu. Hned u vstupu do zoo si tak můžete prohlédnout prvky čínských zahrad, společně s vzácnými rostlinami, exotickými rybami i ptactvem.

Nová expozice vznikla rozšířením a přestavbou stávající Čínské zahrady a navazuje na sbírku bonsají a ornamentálních stromů. U vstupu do expozice zahrad Dálného východu návštěvníky čekají originální čínské keramické nádoby s vodními rostlinami a hejnem karasů zlatých. Po kamenné stezce lemované rostlinami se všichni mohou projít k novému jezírku s kriticky ohroženými jesetery ruskými a vyzou velkou. Expozici obývá také několik druhů ptáků – kachničky mandarinské, čápi černí a husy labutí.

Základními prvky čínského zahradního umění jsou kámen, voda a rostliny. Kámen je symbolem obdivovaných hor, voda působí povzbudivě a do zahrady přináší život, rostliny pak dovedou svými tvary a barvami stimulovat smysly. Čínské zahradní prostory jsou vytvářeny tak, aby zde žádný z prvků nebyl dominantní. Rozvržení kamenů, rostlin, budov a výzdoby vytváří dokonalou rovnováhu.

Související články

Zaručeně zlepší den

Vyzkoušejte chlorellu – zelenou superpotravinu, která přijde vhod nejen vegetariánům

Jeden z nejrychlejších superpočítačů na světě už mohou využívat i Češi

Česko má zápis v Guinnessově knize rekordů. Čím ve světě vynikáme?

Mládě největšího tura na světě odchovali poprvé v Česku. Jak vypadá?

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Lepší vztahy začínají správným rozhodnutím. Kniha Volba lásky vám otevře srdce

Inspirace z knihovny: Lepší vztahy začínají správným rozhodnutím. Kniha Volba lásky vám otevře srdce

Snad každý chce mít hezké vztahy s partnerem, rodinou, přáteli a kolegy v práci. Ne vždy se nám to…