Kam na podzimní výlet? Za novou expozicí do Zoo Ostrava

Zdroj fotografií: Zoo Ostrava

Chcete si užít poslední teplo slunečních paprsků naplno a hledáte tip na výlet? Ostravská zoologická zahrada nově otevřela expozici Zahradní umění Dálného východu. Hned u vstupu do zoo si tak můžete prohlédnout prvky čínských zahrad, společně s vzácnými rostlinami, exotickými rybami i ptactvem.

Nová expozice vznikla rozšířením a přestavbou stávající Čínské zahrady a navazuje na sbírku bonsají a ornamentálních stromů. U vstupu do expozice zahrad Dálného východu návštěvníky čekají originální čínské keramické nádoby s vodními rostlinami a hejnem karasů zlatých. Po kamenné stezce lemované rostlinami se všichni mohou projít k novému jezírku s kriticky ohroženými jesetery ruskými a vyzou velkou. Expozici obývá také několik druhů ptáků – kachničky mandarinské, čápi černí a husy labutí.

Základními prvky čínského zahradního umění jsou kámen, voda a rostliny. Kámen je symbolem obdivovaných hor, voda působí povzbudivě a do zahrady přináší život, rostliny pak dovedou svými tvary a barvami stimulovat smysly. Čínské zahradní prostory jsou vytvářeny tak, aby zde žádný z prvků nebyl dominantní. Rozvržení kamenů, rostlin, budov a výzdoby vytváří dokonalou rovnováhu.

Související články

Inspirace

Ostravská zoo se raduje z narození vzácného gibona

Inspirace

Sbírka starých dalekohledů pomáhá ochraňovat indonéské ptactvo

Inspirace

Ostravská zoo má novou kostru mamuta. Upozorňuje na ochranu vzácných druhů

Inspirace

Ostravská zoo se podílí na záchraně vzácných jelenů sika

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci mají novou zbraň proti koronaviru

Naděje pro nejsušší místa na zeměkouli. Vodní harfa zachytí vodu z páry ve vzduchu

Potoky se vrací do koryt, nových tůní přibývá. Projekt #vracimevodulesu slaví další úspěchy

Pojďte s námi do přírody. Web inspiruje, kam vyrazit v Česku na výlet

Inspirativní rozhovor

Ladislav Zibura

Přečtěte si rozhovor s cestovatelem a spisovatelem Ladislav Ziburou o tom, jak prožil karanténu a co si z tohoto období odnesl.

Ladislav Zibura