Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Japonec vysázel tisíce květin pro radost své osleplé ženy

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Zázraky se dějí, leckdy ale mají svého strůjce. Ten japonský, provoněný květinami měl na začátku sice smutný příběh, ale taky milujícího manžela. Díky němu dospěl onen smutný příběh ke šťastnému konci.

Japonský pár se poznal už dávno. Po třiceti letech manželství a těžké práce na vlastní farmě se pan a paní Kuroki chystali užít si důchod a procestovat svou zem. Právě v té době ale paní Kuroki přišla nečekaně o zrak. To jí srazilo na kolena a vědomí, že nebude moct uskutečnit svůj sen, jí způsobilo deprese.

Manžel se nemohl dívat, jak se jeho žena trápí. Přišel tak na nápad vysázet na zahradě rostliny, které by mohly přilákat pár návštěvníků. Jejich přítomnost by mohla udělat radost jeho ženě stejně jako vnímání vůně květin. Hnán touto myšlenkou, vysázel během dvou let kolem společného domu tisíce květin.

O deset let později navštěvuje květinovou zahradu každé jaro na sedm tisíc lidí denně. Nelákají je sem jen nádherná květinová pole, ale i touha potkat paní Kuroki. To není nic těžkého. Často se totiž zahradami prochází – se svým manželem a s úsměvem na tváři.

Zdroj: telegraph.co.uk

Související články

Zaručeně zlepší den

Pohled z Pákistánu: Jsou městské lesy odpovědí na přehřívání měst?

Snímek Ticho uctívá dětské oběti války na Ukrajině. Trvá sedm hodin

Jak se připravit na Mikuláše, abyste si ho užili i vy?

Studenti MENDELU propojují manažerské schopnosti s pomocí neziskovkám na každoročním Dobrotrhu

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak udržet své tělo v kondici, napoví Jóga mezi e-maily

Inspirace z knihovny: Jak udržet své tělo v kondici, napoví Jóga mezi e-maily

Cvičit jógu je stále více moderní a trendy. Záda vám zajisté poděkují, pokud cviky provádíte…