Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Japonec vysázel tisíce květin pro radost své osleplé ženy

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Zázraky se dějí, leckdy ale mají svého strůjce. Ten japonský, provoněný květinami měl na začátku sice smutný příběh, ale taky milujícího manžela. Díky němu dospěl onen smutný příběh ke šťastnému konci.

Japonský pár se poznal už dávno. Po třiceti letech manželství a těžké práce na vlastní farmě se pan a paní Kuroki chystali užít si důchod a procestovat svou zem. Právě v té době ale paní Kuroki přišla nečekaně o zrak. To jí srazilo na kolena a vědomí, že nebude moct uskutečnit svůj sen, jí způsobilo deprese.

Manžel se nemohl dívat, jak se jeho žena trápí. Přišel tak na nápad vysázet na zahradě rostliny, které by mohly přilákat pár návštěvníků. Jejich přítomnost by mohla udělat radost jeho ženě stejně jako vnímání vůně květin. Hnán touto myšlenkou, vysázel během dvou let kolem společného domu tisíce květin.

O deset let později navštěvuje květinovou zahradu každé jaro na sedm tisíc lidí denně. Nelákají je sem jen nádherná květinová pole, ale i touha potkat paní Kuroki. To není nic těžkého. Často se totiž zahradami prochází – se svým manželem a s úsměvem na tváři.

Zdroj: telegraph.co.uk

Související články

Inspirace

Tokijské gejši je 91 a do důchodu se nechystá

Společnost

Inspirujme se! Fyzicky nejzdatnější jsou Japonci nad 65 let

Ze světa

V japonském hotelu hosty obsluhují roboti

Ze světa

Japonský vynález vám vybere tričko podle nálady

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.