Jak zvládnout první pomoc u dětí zdarma poradí brněnské semináře

Zdroj fotografie: freepik.com

Jak si poradit s krvácením, vdechnutím malého předmětu nebo resuscitací u dětí? V těchto situacích je rychlá pomoc nezbytná. Aby si nejen rodiče dokázali poradit, pořádá město Brno celkem 16 seminářů zaměřených na dětskou první pomoc. Semináře probíhají od 2. října až do 5. listopadu a jsou pro veřejnost zdarma.

Semináře probíhají v rámci projektu Brno – Zdravé město, navštívit je mohou lidé v kulturních, sociálních a vzdělávacích centrech v Brně a blízkém okolí. „Zvyšování osvěty v oblasti poskytování první pomoci u dětí v neformálním prostředí mateřských center se nám osvědčilo. Seminář trvá dvě hodiny, což umožňuje rodičům absolvovat jej v případě potřeby i za přítomnosti dětí,“ řekl první náměstek primátorky Petr Hladík.

Každý ze seminářů vedou lektoři Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje. Účastníci si kromě nově osvojených dovedností a znalostí odnesou také praktickou brožuru, kde je první pomoc u dětí popsána. Vstup je zcela zdarma, vzhledem k omezené kapacitě je ale nutné se na konkrétní seminář registrovat. Kompletní přehled všech seminářů s datem, časem a místem konání je dostupný na webových stránkách v sekci Akce a kampaně.

Autor článku

Eva Krejčí