Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Jak zachránit svět? Zkuste být lepším člověkem pomocí mobilní aplikace

Zdroj ilustračních fotografií: Canva, Pexels

I za zavřenými dveřmi můžete zachraňovat svět. Alespoň co se týče jeho fyzické, přírodní stránky. Chcete být více ekologičtí a žít doma udržitelnějším způsobem? Napomoct vám může nová aplikace Better Living.

Kouzlo nejenom udržitelného života tkví v maličkostech. Vypínat při sprchování vodu, nakupovat lokálně, sušit prádlo na šňůře, zhasínat světla ve vedlejší místnosti nebo vařit „ze zbytků“. Hodil by se vám při těchto aktivitách průvodce? Anebo vám chybí vidět reálný dopad vašich kroků? Aplikace Better Living, s níž přišla společnost IKEA, nabízí obojí.

Inspiraci přináší samotná aplikace i její uživatelé, jejichž počínání můžete sledovat. Podobně si můžete zaznamenávat i vlastní kroky, které budou po nahrání do aplikace rázem uchopitelnější – uvidíte totiž, kolik jste svou změnou ušetřili vody nebo třeba oxidu uhličitého.

Máš na míň

Nevyřešíme najednou všechny problémy, ale je spousta věcí, které můžeme udělat společně. Řada akcí s vlivem na klima má další klady – šetří čas i peníze a zvyšuje naši psychickou a fyzickou pohodu,“ vysvětluje Joanna Yarrow z IKEA. Pro společnost jde o další z řady opatření pro udržitelnější svět. Už dříve spustila pronájem nábytku nebo představila koncept zelenějšího nakupování.

Související články

Zaručeně zlepší den

Nový systém Škodovky upozorní auto na blížící se vlak

Nový život vyhozeným pokojovým rostlinám dávají nadšenci v Seville

Příznaky dlouhého covidu podle vědců do roka zmizí

Ve Francii jsou od nového roku kondomy zdarma pro všechny od 18 do 25 let

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Sněhová sestřička na vás dýchne kouzelnou vánoční atmosférou

Inspirace z knihovny: Sněhová sestřička na vás dýchne kouzelnou vánoční atmosférou

Ve vzduchu poletují sněhové vločky, přes okno je vidět rozsvícený stromeček a uvnitř to voní po…