Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Ikea začíná s pronájmem nábytku. Chce zlepšit životní prostředí

Zdroj fotografie: ikea.com

V České republice by se do roku 2020 měla objevit novinka od prodejce nábytku Ikea. Firma plánuje testovat pronájem nábytku, který zavede na celkem 30 světových trzích. Reaguje tak na stále se zvětšující obavy o životní prostředí a požadavky nové generace.

Společnost chce svým zákazníkům umožnit pořízení zboží, které však zůstane majetkem řetězce. Ikea pak zajistí i jeho další využití nebo recyklaci. Prodejce nábytku se tak snaží přizpůsobit mladým spotřebitelům, pro které je důležité minimalizovat dopad na životní prostředí. Místo koupě nábytku nebo i auta či oblečení si je mladí lidé raději pronajmou.

Ikea se už dříve zavázala, že do roku 2030 budou všechny její produkty vyráběny z obnovitelných a recyklovaných materiálů. Veškeré zboží má být navrženo tak, aby se dalo opravit, znovu použít nebo recyklovat. Stejně tak chce společnost pokračovat v rozvoji středně velkých obchodů v centrech měst, aby zákazníci nemuseli za nákupem daleko dojíždět.

Zdroj: ihned.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Oslaďte si život. Jak prospívá med lidskému zdraví?

Nechte se očarovat – brouk, který vypadá jako orchidej

Byl na Marsu oceán? Podle vědců ano

Čtyřdenní pracovní týden: Které země jej přijaly a jaké mají výsledky?

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Sněhová sestřička na vás dýchne kouzelnou vánoční atmosférou

Inspirace z knihovny: Sněhová sestřička na vás dýchne kouzelnou vánoční atmosférou

Ve vzduchu poletují sněhové vločky, přes okno je vidět rozsvícený stromeček a uvnitř to voní po…