Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Jak se připravit na Mikuláše, abyste si ho užili i vy?

3 minuty radosti
Ilustrační fotografie: Pexels

Mikuláš je oblíbeným svátkem plným sladkostí a předzvěsti očekávaných Vánoc, kdy nás navštíví Ježíšek. Jedná se o první vysvědčení pro naše děti, jak byly hodné. Jak se na Mikuláše připravit, aby si ho užili i dospělí? Máme pro vás několik tipů.

Mikuláš navštěvuje domácnosti večer 5. prosince, aby obdaroval hodné děti a poučil hříšníky. Svatý Mikuláš, jehož památku si v ten den totiž připomínáme, byl mezi lidmi proslulý svou laskavostí, štědrostí a pomocí potřebným. Obdarovával chudé a údajně dětem, které žily v bídě, pokládal za okno dobroty. Z tohoto oblíbeného svátku však nemusí těžit pouze děti. Užít si ho můžou i dospělí.

Rozmyslete si, co od svátku očekáváte

Chcete dětem dopřát oslavu Mikuláše, jak se patří? Dnes už bude většina skupin, které chodí převlečená v kostýmech za Mikuláše, anděla a čerta, nejspíš bez volných termínů. Máme pro vás však tip. Na poslední chvíli vás může zachránit Facebook. Sousedské skupiny různých obcí a městských částí se nabídkami jen hemží, možná ještě někoho splašíte.

Pokud nechcete moc velkou divočinu nebo máte malé děti, bude stačit, když schováte nadílku za okno. Dětem můžete povyprávět historku o tom, že Mikuláš takto už mnoho let nosí dětem dobroty. Vzhledem k historickému kontextu nebudete daleko od pravdy. Zároveň můžete s dětmi vyhlédnout z okna, třeba zrovna půjde okolo nějaký Mikuláš.

Nemáte děti? Tak co uspořádat milou sešlost s přáteli? Napište kamarádům, ať se k vám staví na svařené víno, můžete společně louskat buráky a vytáhnout deskovky.

Ilustrační fotografie: Pixabay

Kdo je připraven, není překvapen

Ať už budete slavit s dětmi nebo bez nich, určitě neodbývejte přípravy. Tento svátek je výbornou chvíli pro poslední doladění vánoční atmosféry u vás doma. Alespoň pak budete mít na Vánoce o starost méně. Vytáhněte světýlka, nezapomeňte na jmelí, a pokud jste doposud neměli adventní věnec, je nejvyšší čas nějaký koupit nebo vyrobit.

Obdarujte své blízké, ale i sebe

Udělejte si radost, i když už nejste děti. Některá část v nás přece zůstává dětmi napořád. Užijte si to a splňte si nějaké své přání, ať už se jedná o snězení adventního kalendáře na posezení nebo rozbalení kinder vajíčka. Radost můžete udělat jako sami sobě, tak i svým blízkým. Nadšení bude několikanásobné.

Autorský článek Gabriely Brázdové

Související články

Zaručeně zlepší den

Nové možnosti posledního rozloučení, kde se nemusí plakat

Britové touží po nezávislosti. Větrné elektrárny tam loni vyrobily nejvíc energie v historii

Studium v zahraničí je skvělým startem do života, říká David Jízdný

Na likvidaci nedopalků ve Španělsku se budou nově podílet tabákové firmy

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Trápí vás nedostatek volného času? Zkuste Digitální minimalismus a vezměte si svůj čas zpátky

Inspirace z knihovny: Trápí vás nedostatek volného času? Zkuste Digitální minimalismus a vezměte si svůj čas zpátky

Taky přejíždíte po displeji svého chytrého telefonu, kdykoliv máte chvilku času? V tramvaji,…