Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Jak na sdílení dat po smrti? Apple přichází s novou funkcí, která pomůže pozůstalým

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Na každého z nás čeká a nikdo se jí nevyhne. Někdo se na smrt připravuje, jiný ji neřeší. V současnosti, kdy většina z nás vlastní řadu profilů na sociálních sítích, e-mail a podobně, nás může napadat, co se s stane s našimi daty, až tu nebudeme. Technologický gigant Apple z toho důvodu spustil novou funkci, která je zpřístupní pozůstalým, budeme-li o to stát.

Společnost Apple v prosinci vydala aktualizaci iOS 15.2. Díky ní přibyla funkce Kontakt pro pozůstalost. Ta umožňuje zvolit, kdo se k našim datům dostane poté, co zemřeme. Dosud to pro uživatele zařízení Applu bylo velice složité. Pokud pozůstalí neznali přístupové heslo k Apple ID nebo alespoň přístupový kód do zařízení, bylo pro ně úřístup k profilům a datům pozůstalého v podstatě nemožný. To se nyní mění. Funkce Kontakt pro pozůstalost umožňuje po splnění specifických podmínek získat přístup třeba k fotografiím, videím, poznámkám, zprávám, kontaktům, staženým aplikacím, e-mailu a podobně.

Nedá se funkce zneužít? V aplikaci je možné vybrat pět lidí jako kontakt pro pozůstalost. Každý z nich přitom obdrží unikátní přístupový kód. Kromě něj je potřeba mít také úmrtní list nebo jeho naskenovanou kopii. Postup je pak už jednoduchý, data stačí zadat přímo v zařízení s iOS 15.2 a novějším v nastavení Kontaktu pro pozůstalost, nebo informace zadat na speciálním webu Digitální pozůstalost. Následně musí žádost projít schvalovacím procesem Applu, který vyhodnotí legitimitu úmrtního listu a po maximálně dvou týdnech žadatel obdrží odkaz pro vytvoření nového hesla Apple ID zemřelého.

 Zdroj: Czechcrunch

Související články

Zaručeně zlepší den

Marihuana může zachránit životy zvířat. V Kolumbii s ní léčí mazlíčky

Účty za energie v Evropě rostou: Co dělají ostatní země, aby je lidem pomohly zaplatit?

Tvář páníčka ovlivňuje náladu psů

Američané obnoví lesy zničené ohněm. Vysadí miliardu stromů

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak udržet své tělo v kondici, napoví Jóga mezi e-maily

Inspirace z knihovny: Jak udržet své tělo v kondici, napoví Jóga mezi e-maily

Cvičit jógu je stále více moderní a trendy. Záda vám zajisté poděkují, pokud cviky provádíte…