Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Instantní inspirace #5 aneb Prosincové radosti na sociálních sítích

Zdroj ilustrační fotografie: Canva

Vánoce jsou téměř za námi, a přesto tento, pro letošní rok poslední díl instantní inspirace, nevyhnutelně poznamenaly. Mrkněte na příspěvky, které nám na sociálních sítích cvrnkly do nosu a načerpejte inspiraci. Mnohé tipy navíc můžete převést do praxe mnohem dřív než zase až za rok.

@givingtuesdaycz

Světový den štědrosti a dobrých skutků v režii dobročinné iniciativy Giving Tuesday letos připadl na 1. prosince. Výsledné sčítání opět potvrdilo, že ani v nelehkých dobách na pomoci druhým rozhodně nešetříme.

@dopisyseniorum

Záplavu dobrých skutků hlásí také iniciativa Dopisy seniorům. Zakladatelka zároveň připomíná, že jsou tyto drobné radosti potřeba nejen před Vánoci. Pokud tedy můžete, nechejte si trochu toho dobrodiní i na leden.

@pastorpaveleder

Moderním přístupem ke křesťanství a víře nás zaujal online pastor Pavel. Ať už jste věřící, nebo ne, tipy, jak (nejen) o Vánocích překonat pocit samoty, rozhodně nejsou k zahození.

@sakobrno

Letošní předvánoční nákupy byly pro mnohé z nás ve znamení zásilek a balíčků z e-shopů. Před vyhozením nepotřebných krabic (které však ještě mohou posloužit) se inspirujte příspěvkem od SAKO Brno, který radí: Sešlapovat, sešlapovat, sešlapovat!

@stob_cz

Společnost STOB (STop OBezitě) je v problematice hubnutí jako doma. I odborníci na diety však dávno vědí, že se bez nich Vánoce obejdou. Přinesli proto poselství, které má vlastně docela univerzální platnost.

@zooostrava

A jak vypadá předešlá rada v praxi? Nejlépe to vystihuje příspěvek Zoologické zahrady v Ostravě, který ukazuje mládě hrošíka v jeho plné kráse. A vypadá opravdu spokojeně. Tak si vesele vykročte do nového roku a z faldíků si nedělejte těžkou hlavu… 😊

Související články

Zaručeně zlepší den

Nemusíte běhat maratony. Zrychlit metabolismus sedavých lidí umí i jediná fyzická aktivita

Čeští vědci skórují v boji proti koronaviru. Nová protilátka je účinná na všechny hlavní mutace

Pražský hrad je hvězdou Instagramu. Porazil konkurenci z celého světa

O krásných duších ve škaredých tělech. Češi připravují animovaný film o hovínkách

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Jde to s námi z kopce. Situace ve světě se horší, množství násilných činů narůstá. Také…