Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Instantní inspirace #5 aneb Prosincové radosti na sociálních sítích

Zdroj ilustrační fotografie: Canva

Vánoce jsou téměř za námi, a přesto tento, pro letošní rok poslední díl instantní inspirace, nevyhnutelně poznamenaly. Mrkněte na příspěvky, které nám na sociálních sítích cvrnkly do nosu a načerpejte inspiraci. Mnohé tipy navíc můžete převést do praxe mnohem dřív než zase až za rok.

@givingtuesdaycz

Světový den štědrosti a dobrých skutků v režii dobročinné iniciativy Giving Tuesday letos připadl na 1. prosince. Výsledné sčítání opět potvrdilo, že ani v nelehkých dobách na pomoci druhým rozhodně nešetříme.

@dopisyseniorum

Záplavu dobrých skutků hlásí také iniciativa Dopisy seniorům. Zakladatelka zároveň připomíná, že jsou tyto drobné radosti potřeba nejen před Vánoci. Pokud tedy můžete, nechejte si trochu toho dobrodiní i na leden.

@pastorpaveleder

Moderním přístupem ke křesťanství a víře nás zaujal online pastor Pavel. Ať už jste věřící, nebo ne, tipy, jak (nejen) o Vánocích překonat pocit samoty, rozhodně nejsou k zahození.

@sakobrno

Letošní předvánoční nákupy byly pro mnohé z nás ve znamení zásilek a balíčků z e-shopů. Před vyhozením nepotřebných krabic (které však ještě mohou posloužit) se inspirujte příspěvkem od SAKO Brno, který radí: Sešlapovat, sešlapovat, sešlapovat!

@stob_cz

Společnost STOB (STop OBezitě) je v problematice hubnutí jako doma. I odborníci na diety však dávno vědí, že se bez nich Vánoce obejdou. Přinesli proto poselství, které má vlastně docela univerzální platnost.

@zooostrava

A jak vypadá předešlá rada v praxi? Nejlépe to vystihuje příspěvek Zoologické zahrady v Ostravě, který ukazuje mládě hrošíka v jeho plné kráse. A vypadá opravdu spokojeně. Tak si vesele vykročte do nového roku a z faldíků si nedělejte těžkou hlavu… 😊

Související články

Zaručeně zlepší den

Vykouzlete si doma francouzskou atmosféru. Postavte si metr a půl vysokou Eiffelovu věž z kostek

Ve Francii chodí místo čerta s Mikulášem řezník. Poznejte tradice v zahraničí

Nejunikátnější pohled na Český Krumlov je z Křížové hory, říká Laskavec Dalibor Uhlíř

Vědci našli dvě galaxie ukryté na okraji času i prostoru

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Oceňovaná Boží hora zprostředkovává atmosféru chudinské Neapole

Inspirace z knihovny: Oceňovaná Boží hora zprostředkovává atmosféru chudinské Neapole

Snad každý si vybaví hladovost mládí, která je v pubertě doslova spalující. I pouhý vzduch chutná…