Inovovaný portál o sociální péči pomůže Brňanům v obtížné situaci

Zdroj fotografie: socialnipece.brno.cz

Od konce října mohou Brňané najít ucelené informace o tom, co dělat v náročné životní situaci, na webu sociální péče. Návštěvníci zjistí, jaké sociální služby jsou poskytovány, a zároveň snadno dohledají kontakt. Ti, kteří preferují telefonický kontakt, tam najdou číslo na bezplatnou zelenou linku. Kdo dává přednost osobní návštěvě, velmi rychle zjistí adresu poradny Socio Info Point. A na uživatele internetu tam čekají v přehledné struktuře potřebné informace online.

Na jednom místě tak zájemci získají přehled, jaké sociální služby poskytují příspěvkové organizace, neziskový sektor i brněnský odbor sociální péče. Na webových stránkách lidé v obtížné situaci najdou i kontakt na zelenou linku. Ta nepřetržitě ve dne i v noci poskytuje zdarma online poradenství.

Služby jsou určené pro seniory, občany v sociální krizi, se zdravotním či duševním onemocněním, dále pro etnické menšiny, cizince, děti, mládež i rodinu. Paleta nabízených služeb je tedy velmi široká. „Jedná se o velmi širokou škálu podpory občanům, kterou tato síť nabízí – od poskytnutí kompenzačních pomůcek a osobní asistence, přes krizové ubytování až po pobytové služby s komplexní péčí,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Související články

Zaručeně zlepší den

Potoky se vrací do koryt, nových tůní přibývá. Projekt #vracimevodulesu slaví další úspěchy

Vzhůru do divočiny. Národní park Šumava zpřístupnil čtyři nové trasy

Z rostoucí obliby kompostování se radují nejen žížaly. Na náš život má zásadní vliv

Létající větrnou elektrárnu testují v Holandsku. Je efektivnější a levnější než běžné větrné

Inspirativní rozhovor

Ladislav Zibura

Přečtěte si rozhovor s cestovatelem a spisovatelem Ladislav Ziburou o tom, jak prožil karanténu a co si z tohoto období odnesl.

Ladislav Zibura